Obsah
Chyba „Not Registered On Network“ je dalším běžným síťovým problémem pro mnoho uživatelů Google Pixel 3 a XL. Bylo to pozorováno i na starších pixelech. Naštěstí existuje jednoduchá sada pokynů, které můžete udělat, abyste to napravili. Postupujte podle našich řešení a podívejte se, jak tento problém vyřešit.
Odstraňování problémů s chybou Google Pixel 3 XL „Neregistrováno v síti“
Existuje několik kroků, které musíte udělat, abyste zjistili důvod chyby „Neregistrováno v síti“ na Pixel 3 XL. Níže se dozvíte, jak na to.
Vynucené restartování. Restartování zařízení může někdy při řešení problémů způsobit velký problém. Pokud již bylo provedeno normální restartování, zkuste restartovat Pixel 3 XL simulací vytažení baterie. Tím se vymaže systém i jeho paměť (RAM), což může občas způsobit nevysvětlitelné chyby. Jednoduše stiskněte a podržte tlačítko napájení po dobu asi 10 sekund. Poté počkejte, až váš telefon dokončí sekvenci restartu a uvidí, co se stane.
Přepnout režim Letadlo. Zapnutí a vypnutí režimu Letadlo je známá snadná oprava problémů se sítí v zařízeních Google a jiných zařízeních. Pokud jste to v tuto chvíli ještě nezkoušeli, udělejte to ve svém případě. Zde je postup:
- Otevřete v zařízení aplikaci Nastavení.
- Klepněte na Síť a internet.
- Zapněte nebo vypněte režim Letadlo.
Znovu usaďte SIM. Chyba „Not Registered On Network“ může být způsobena špatnou SIM kartou. Chcete-li zkontrolovat, zda tomu tak je, nezapomeňte zkontrolovat, co se stane, když dočasně odpojíte kartu od telefonu. Nejprve vypněte telefon. Jakmile je karta venku, nechte ji běžet bez SIM karty. Poté ji znovu vypněte a znovu vložte SIM kartu. V některých případech stačí tento jednoduchý proces k obnovení síťových nastavení, která se pravděpodobně stala chybnou.
POZNÁMKA: Nikdy nevyjímejte ani nevkládejte SIM kartu, když je telefon zapnutý. To může potenciálně poškodit data a způsobit problémy.
Zkontrolujte, zda SIM karta funguje. Podle výše uvedeného postupu by vaším dalším krokem bylo zajistit, aby SIM karta skutečně fungovala. Ano, SIM karty, které nemají pohyblivé části, se mohou stále zlomit. Může být vzácné vidět je fyzicky se zlomit, ale softwarově je to vždy možné. Pokud máte jiný kompatibilní telefon od stejného operátora, zkuste do něj vložit SIM kartu a zkontrolujte, zda detekuje síť v pořádku. Toto je nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda používáte funkční kartu či nikoli.
Udržujte své zařízení aktuální. Instalace aktualizací by neměla být považována pouze za řešení, ale za krok údržby, který je nutné provádět důsledně. I když je typický Google Pixel 3 XL ve výchozím nastavení nastaven na stahování a instalaci aktualizací, měli byste se v tuto chvíli také pokusit aktualizace ručně zkontrolovat. OS i aplikace musí být aktualizovány.
Sledujte v nouzovém režimu. Pokud nainstalujete aplikace třetích stran, bude vždy existovat šance, že jedna z nich v současné době způsobuje problém. Některé špatně kódované aplikace mohou interferovat s Androidem a způsobovat problémy, pokud zůstanou v chybném stavu. Spuštěním telefonu v nouzovém režimu můžete zkontrolovat, zda je to důvod aktuálního problému. V nouzovém režimu budou aplikace třetích stran deaktivovány, takže pokud se baterie vašeho zařízení po určité době provozu významně zlepší, možná budete moci poté zúžit možné příčiny.
Chcete-li zavést Pixel 3 XL do bezpečného režimu:
- Stiskněte a podržte vypínač zařízení.
- Na obrazovce stiskněte a podržte Vypnout. V případě potřeby klepněte na OK.
- Vaše zařízení se spustí v nouzovém režimu. Ve spodní části obrazovky se zobrazí „Nouzový režim“.
- Nechte Pixel 3 XL v tomto režimu běžet alespoň 48 hodin, takže si všimnete jakýchkoli rozdílů.
- Chcete-li ukončit bezpečný režim, jednoduše restartujte zařízení.
Pamatujte, že zavedení do bezpečného režimu vám automaticky neřekne, která z vašich aplikací je problematická. Budete muset sledovat telefon a zkontrolovat zlepšení, abyste zjistili, zda problém nezpůsobuje aplikace třetí strany. Chcete-li zjistit, která z vašich aplikací způsobuje potíže, měli byste zavést telefon zpět do bezpečného režimu a postupujte podle těchto kroků:
- Spusťte do bezpečného režimu.
- Zkontrolujte problém.
- Jakmile potvrdíte, že je na vině aplikace třetí strany, můžete jednotlivé aplikace odinstalovat jednotlivě. Doporučujeme začít s nejnovějšími, které jste přidali.
- Po odinstalaci aplikace restartujte telefon do normálního režimu a zkontrolujte problém.
- Pokud je váš Pixel 3 XL stále problematický, opakujte kroky 1–4.
Přepnout funkci automatického přepínání. Zařízení Google Pixel 3 a XL mají funkci nazvanou Automatické přepínání, která se automaticky změní na dostupnou mobilní datovou síť nebo wifi. Například pokud slably signály wifi, funkce Automatické přepínání automaticky použije mobilní data, aby zajistila, že vaše internetové připojení nebude přerušeno. I když je to na papíře dobré, existuje mnoho případů, kdy tato funkce způsobí problémy s připojením. Chcete-li zkontrolovat, zda na vašem zařízení nezpůsobuje chybu „Neregistrováno v síti“, zkuste ji vypnout. Jakmile to uděláte, restartujte zařízení a podívejte se, co se stane. Tady můžete udělat přesně:
- Na domovské obrazovce zobrazte všechny aplikace dotykem a přejetím nahoru.
- Jdi do nastavení.
- Klepněte na Síť a internet.
- Klepněte na Wi-Fi. Ujistěte se, že je spínač (vpravo nahoře) zapnutý.
- Klepněte na předvolby Wi-Fi.
- Klepněte na ikonu Upřesnit šipka dolů.
- Klepnutím na Přepnout na mobilní data automaticky vypnete.
- Restartujte zařízení.
- Zkontrolujte problém.
Pixel 3 XL Resetovat nastavení sítě. Dalším krokem při řešení potíží, který v tomto případě můžete vyzkoušet, je vymazat nastavení sítě Pixel a odstranit případné nesprávné konfigurace nebo chyby. Obnovením nastavení sítě odstraníte všechny dříve připojené sítě wifi, hesla wifi, nastavení VPN a mobilní nastavení. Udělat to:
- Otevřete v zařízení aplikaci Nastavení.
- Klepněte na Systém.
- Klepněte na Pokročilé.
- Klepněte na Obnovit možnosti.
- Klepněte na Resetovat Wi-Fi, mobilní zařízení a Bluetooth.
- Pokud možnost Pokročilé nevidíte, klepněte na Síť a internet> Další t> Obnovit Wi-Fi, mobilní zařízení a Bluetooth.
- Dole klepněte na Obnovit nastavení.
Vymažte telefon obnovením továrního nastavení. Pokud všechna výše uvedená řešení problémů se zařízením nepomohou, zvažte obnovení továrního nastavení. To vám pomůže zjistit, zda problém souvisí se softwarem nebo jestli je to něco, co je mimo vaši kontrolu. Obnovení továrního nastavení zařízení:
- Vytvořte zálohu svých osobních údajů.
- Nezapomeňte znát uživatelské jméno a heslo pro účet Google v telefonu.
- Otevřete aplikaci Nastavení.
- Klepněte na Systém.
- Klepněte na Pokročilé.
- Klepněte na Obnovit možnosti.
- Klepněte na Vymazat všechna data (obnovení továrního nastavení) a poté Obnovit telefon. V případě potřeby zadejte PIN, vzor nebo heslo.
- Chcete-li vymazat všechna data z interního úložiště telefonu, klepněte na Vymazat vše.
- Až váš telefon dokončí mazání, vyberte možnost restartovat.
- Nastavte telefon a obnovte zálohovaná data.
Získejte pomoc od svého operátora. Poslední věcí, kterou můžete na svém konci udělat, je nahlásit problém a doufejme, že získáte řešení od vašeho síťového operátora. V tuto chvíli je nejpravděpodobnějším důvodem problému síť. Určitě jim dejte vědět o věcech, které jste zatím vyzkoušeli.