Jak opravit Galaxy S8, která má přetrvávající vyskakovací okna Průvodce řešením problémů s malwarem Android

Autor: Frank Hunt
Datum Vytvoření: 11 Březen 2021
Datum Aktualizace: 18 Listopad 2024
Anonim
Jak opravit Galaxy S8, která má přetrvávající vyskakovací okna Průvodce řešením problémů s malwarem Android - Technologie
Jak opravit Galaxy S8, která má přetrvávající vyskakovací okna Průvodce řešením problémů s malwarem Android - Technologie

Obsah

Škodlivý software nebo malware je realitou, o které mnoho uživatelů systému Android neví. Mnoho majitelů smartphonů obecně považuje viry za použitelné pouze pro počítače. Jde o to, že i smartphony nižší třídy jsou v dnešní době malé počítače samy o sobě, a proto mohou být také infikovány viry. Dnešní téma se soustředí na řešení problémů s malwarem na # zařízeních GalaxyS8. V níže uvedených návrzích se snažíme být tak obecní, aby každý uživatel systému Android mohl sledovat naše návrhy ve svém vlastním zařízení, které není S8. Doufáme, že vám tento článek pomůže.

Pokud hledáte řešení pro svůj vlastní problém #Android, můžete nás kontaktovat pomocí odkazu uvedeného v dolní části této stránky.

Při popisu problému buďte co nejpodrobnější, abychom mohli snadno určit relevantní řešení. Pokud můžete, laskavě uveďte přesné chybové zprávy, které dostáváte, abyste nám poskytli představu, kde začít. Pokud jste již vyzkoušeli některé kroky pro řešení potíží, než nám pošlete e-mail, nezapomeňte je uvést, abychom je mohli přeskočit v našich odpovědích.


Problém zaslaný jedním z členů naší komunity:


Už asi 2 nebo 3 týdny dostávám reklamy, které se na mé obrazovce neustále objevují. Po celou dobu. Když jej odemknu nebo otevřu fotoaparát nebo jinou aplikaci. Je stále dráždivé muset je neustále zavírat.

Také můj hlasitost vyzvánění. Nechám to zapnuté nebo vibrující a neustále to vypíná. Zmeškal jsem důležité telefonní hovory, protože můj telefon vypíná vyzvánění. Nikdy to nemám. Je zapnutý nebo vibruje. Zapnu to a za pár minut je zase vypnuto. Nejste si jisti, co dělat. - Ashley Ney

Nežádoucí vyskakovací okna v systému Android

Malware, běžně nazývaný viry, v systému Android každým rokem roste mílovými kroky. Není divu, že je infikováno stále více zařízení, aniž by o tom uživatel věděl. Za normálních okolností by vývojáři virů nechtěli nechat za sebou žádné stopy svých hanebných aktivit, takže jejich hlavním cílem je snaha o to, aby jejich produkty byly co nejtajnější. Existují však i další autoři aplikací, kteří mohou také těžit z aplikací, které vykazují zjevné známky infekce malwarem. Pokud jste neustále přesměrováni na stránku stahování aplikace v Obchodě Google Play nebo vyskakovací okno náhodně zobrazuje, zda telefon používáte aktivně nebo ne, je to jasný signál, že je váš telefon napaden malwarem. Cílem vývojáře aplikace je v tomto případě monitizovat jeho aplikaci tlačením reklam nebo přesměrováním zařízení do aplikace Obchod Play, takže uživatel bude nucen jej nainstalovat, což se promění v peněžní zisk. V zájmu zvýšení zisku mohou reklamní společnosti využívat agresivní přístupy tím, že budou reklamy nutit častěji. Některé z těchto aplikací mohou přinutit reklamy v oznamovací liště nebo nastražit jiné aplikace tak, aby reklamy zobrazovaly invazivně. Kromě těchto aplikací mají také tyto aplikace tendenci krást osobní informace o uživateli, podrobnosti o zařízení a návyky při procházení uživatelů.


Mezi obvyklé typy aplikací s obsahem malwaru patří:

  • aplikace, které mohou přizpůsobit telefony
  • zábavné aplikace
  • herní aplikace

Váš další problém s neustálým vypínáním hlasitosti vyzvánění může být také způsoben špatnou aplikací, kterou jste nainstalovali. Pokud máte rádi aplikace, které mohou změnit vzhled vašeho zařízení, jako je změna tapet, motivů, zvukových schémat atd., Musí být jedna z nich špatná. Aplikace, které mohou přizpůsobit nastavení telefonu, mají obvykle povoleno provádět další úkoly, které jsou pro většinu aplikací obvykle omezené, takže vývojář může po instalaci svého produktu dělat další věci. Například populární aplikace pro tapety před lety byla kódována tak, aby nejen umožnila uživateli přidat novou tapetu do svého telefonu, ale také ukradla osobní údaje a informace o zařízení, jako je jedinečné ID zařízení.

Některé škodlivé aplikace mohou napodobovat vzhled legitimních aplikací a oklamat tak nic netušící uživatele. Jiné špatné aplikace mohou být zpočátku legitimní aplikace, když je poprvé nainstalujete, ale po aktualizaci se nainstaluje také nový malware.


Jak řešit problémy s S8 při opravě malwarové infekce

Nezapomeňte, že vývojáři malwaru mohou být velmi kreativní, pokud jde o aplikace. Budou hotové triky, aby si nainstalovali své aplikace. Dnešní malware pro Android se šíří dalšími aplikacemi, takže pokud si nejste opatrní, co si nainstalujete, je jen otázkou času, než telefon nakažete.

Odinstalujte špatnou aplikaci

To je první věc, kterou musíte udělat. Je to nejpřímější způsob útoku na problém. To však může být účinné pouze v případě, že jste aplikaci identifikovali dříve, než si všimnete známek infekce malwarem. Pokud si pamatujete poslední nainstalovanou aplikaci, než si všimnete vyskakovacích oken, nejprve ji odinstalujte a podívejte se, co se stane. Pokud se vyskakovací okna zastaví a telefon vypadá, že opět funguje dobře a hlasitost vyzvánění je zpět na normální úroveň, pravděpodobně jste odstranili viníka.

Pokud si nepamatujete, co je poslední nainstalovaná aplikace, doporučujeme odinstalovat všechny nedávno nainstalované aplikace.

Nainstalujte antivirové aplikace

Pokud telefon nadále vykazuje známky infekce a vyskakovací okna se stále vyskytují, zvažte instalaci důvěryhodných antivirových aplikací z obchodu Google Play. (Některé falešné antivirové aplikace mohou být také k dispozici, takže na to buďte velmi vybíraví). Existuje mnoho dobrých antivirových aplikací, které si můžete zdarma stáhnout. Vyzkoušejte co nejvíce, abyste zajistili, že při skenování zařízení používáte různé systémy. Příkladem jsou antivirové aplikace jako AVG AntiVirus ZDARMA pro Android Security 2017, Avast Mobile Security - Antivirus & AppLock, Bitdefender Antivirus Free. Můžete prozkoumat co nejvíce.

DŮLEŽITÉ: Nikdy do telefonu neinstalujte dvě antivirové aplikace současně. Po otestování jeden odinstalujte, abyste předešli problémům. Mít více než jednu antivirovou aplikaci v systému může způsobit konflikty a potenciálně vést k problémům než řešení.

Proveďte obnovení továrního nastavení

Toto drastické řešení může být nutné, pokud příznaky infekce malwarem přetrvávají.Obnovení továrního nastavení v zásadě vrátí všechna nastavení softwaru na výchozí hodnoty a vymaže aplikace a uživatelská data. Je to efektivní způsob, jak rychle odstranit problémy a závady. Než to uděláte, nezapomeňte si vytvořit zálohu svých osobních souborů, abyste je neztratili.

V systému Android lze obnovit tovární nastavení dvěma způsoby. Jeden je přes Nastavení a druhý je spuštěním do režimu obnovení. Tady jsou kroky, jak provést každý z nich:

Jak obnovit tovární nastavení vašeho Galaxy S8 pomocí Nastavení

  1. Zálohujte data ve vnitřní paměti. Pokud jste se v zařízení přihlásili k účtu Google, aktivovali jste Anti-theft a k dokončení hlavního resetu budete potřebovat vaše přihlašovací údaje Google.
  2. Na domovské obrazovce přejeďte prstem nahoru na prázdné místo a otevřete panel aplikací.
  3. Klepněte na Nastavení.
  4. Klepněte na Cloud a účty.
  5. Klepněte na Zálohovat a obnovit.
  6. V případě potřeby klepněte na Zálohovat moje data a posuňte posuvník do polohy ZAPNUTO nebo VYPNUTO.
  7. Podle potřeby můžete klepnutím na Obnovit přesunout posuvník do polohy ZAPNUTO nebo VYPNUTO.
  8. Klepněte na tlačítko zpět do nabídky Nastavení a klepněte na Obecné Správa> Obnovit> Obnovit tovární data.
  9. Klepněte na Resetovat zařízení.
  10. Pokud máte zapnutý zámek obrazovky, zadejte své přihlašovací údaje.
  11. Klepněte na Pokračovat.
  12. Klepněte na Odstranit vše.

Jak obnovit tovární nastavení vašeho Galaxy S8 pomocí režimu obnovení [také známý jako hlavní reset]

  1. Zálohujte data ve vnitřní paměti. Pokud jste se v zařízení přihlásili k účtu Google, aktivovali jste Anti-theft a k dokončení hlavního resetu budete potřebovat vaše přihlašovací údaje Google.
  2. Vypněte zařízení.
  3. Stiskněte a podržte klávesu Zvýšení hlasitosti a klávesu Bixby a poté stiskněte a podržte vypínač.
  4. Když se zobrazí logo Android, uvolněte všechny klíče (před zobrazením možností nabídky obnovení systému Android se po dobu 30 - 60 sekund zobrazí „Instalace aktualizace systému“).
  5. Několikrát stiskněte tlačítko snížení hlasitosti a zvýrazněte „vymazat data / obnovit tovární nastavení.
  6. Stisknutím tlačítka Napájení vyberte.
  7. Stiskněte klávesu snížení hlasitosti, dokud se nezvýrazní možnost „Ano - odstranit všechna uživatelská data“.
  8. Stisknutím tlačítka Napájení vyberte a spusťte hlavní reset.
  9. Po dokončení hlavního resetu je zvýrazněno „Restartovat systém nyní“.
  10. Stisknutím vypínače restartujte zařízení.

Nezapomeňte, že téměř veškerý malware se šíří aplikacemi. Pokud se příznaky objeví po přečtení vašich aplikací, neděláte dobrou práci při správném prověřování svých aplikací. To znamená, že po obnovení továrního nastavení pouze znovu zavádíte stejnou špatnou aplikaci.

Reflash firmware [volitelně]

Aktualizací firmwaru lze dosáhnout stejné úrovně účinnosti jako obnovení továrního nastavení. Pokud jste to již udělali dříve, je jen na vás, zda to uděláte místo obnovení továrního nastavení. Je to samozřejmě komplikovanější a riskantnější, takže se o to ani nepokoušejte, pokud si nejste jisti, co dělat.

Tuto možnost doporučujeme pouze pro více uživatelů důvtipných pro Android.

Jak se v budoucnu vyhnout špatným aplikacím

Pamatujte, že neexistuje žádné množství antivirových aplikací, které by mohly nahradit bdělost. Pokud jde o aplikace, hraní v bezpečí je nejlepším přístupem k prevenci infekce malwarem.

Stahujte aplikace pouze z důvěryhodných webů

Získávání aplikací z legitimních obchodů s aplikacemi je jeden snadný způsob, jak minimalizovat infekci malwarem. Weby jako Google Play Store, Samsung, Amazon a další významné společnosti, které hostují aplikace, jako je váš operátor, mají zavedeny bezpečnostní postupy, které odradí autory malwaru od používání jejich služeb. Obchod Google Play například monitoruje a skenuje aplikace. V některých případech se škodlivé aplikace mohou stále vyhnout svému zabezpečení a prohledávat, takže stále padá na vás, abyste byli ostražití, jakou aplikaci přidat.

Neinstalujte pirátské nebo prasklé aplikace

Aplikace hostované v obchodech s aplikacemi třetích stran jsou někdy kopie původních a mohou obsahovat některé škodlivé kódy, které mohou v budoucnu umožnit instalaci dalších špatných aplikací. Ve skutečnosti většina infekcí systému Android v dnešní době pochází z popraskaných nebo pirátských aplikací, protože více kyberzločinců je používá k šíření virů. Vyhýbejte se co nejvíce webům pro stahování třetích stran. Chcete-li si připomenout, že nemáte instalovat aplikace z možných zdrojů třetích stran, zakažte to Neznámé zdroje možnost pod Nastavení> Zamykací obrazovka a zabezpečení. Vypnutí této možnosti by mělo zabránit telefonu ve stahování aplikací z webů jiných společností než Google nebo jiných společností než Samsung.

Být podezřelý

Pokud jde o ochranu vašich osobních údajů a prevenci infekce malwarem v dnešní době, jistě vám pomůže podezřelé myšlení. Neberte si jen aplikaci v nominální hodnotě. Před instalací neznámé aplikace, jako je hra, nezapomeňte zkontrolovat recenze ostatních uživatelů a spustit vyhledávání Google. Pokud je to špatná aplikace, ostatní uživatelé o ní pravděpodobně zveřejnili negativní recenze.

Zajistěte důvěryhodnost vývojáře aplikací

Jak již bylo zmíněno výše, jiné aplikace se mohou zpočátku vydávat za legitimní aplikace. Jakmile je aktualizujete, nová verze může obsahovat zadní vrátka, která umožňují vstup dalších špatných aplikací. Jakmile k tomu dojde, budou vaše osobní údaje poctivé. Mnoho malwaru je stále navrženo tak, aby tajně fungovalo, aby shromáždilo dostatek informací, které mohou být přínosem pro vývojáře. Proto je velmi důležité, abyste instalovali pouze produkty od tvůrců aplikací, o nichž je známo, že si cení soukromí a zabezpečení. Dobrodružství nemusí vždy platit. Nezapomeňte, že jakmile budou vaše osobní údaje odcizeny, neexistuje způsob, jak je získat zpět.

Čím méně aplikace, tím lépe

Aplikace jsou mízou chytrých telefonů. Bez nich se vracíme k používání jednoduchých hloupých telefonů, které nám umožňují pouze volat, posílat SMS a občas hrát hry. Nudné, že?

No jo. Je rozhodně nudné, pokud nedokážeme plně využít potenciál výkonného hardwaru, jako je Galaxy S8, ale je důležité a lákavé, že aplikace mohou být také zdrojem vážných problémů se zabezpečením a ochranou soukromí. Pokud se chcete projít divokou stranou, ujistěte se, že děláte nezbytná opatření, jak je uvedeno výše.

Obecně platí, že čím méně aplikací nainstalujete, tím lépe pro vás. Nejen, že sníží riziko infekce malwarem, ale také může z dlouhodobého hlediska usnadnit systém, zejména baterii. Také minimalizuje pravděpodobnost vzniku chyb a závad.

Držte se několika potřebných aplikací, jak je to možné. Pokud absolutně nemáte život kromě trávení veškerého času používáním telefonu, držte se dál od zbytečných aplikací.

Tophatter app a 90 ekund aukční webové tránky rote v popularitě, jak uživatelé hledají zábavné přání app alternativu. Jedná e o bezplatnou aukční...

Zde je přehled toho, co potřebujete vědět o mapě pokladů Fortnite, která je oučátí outěže Fortnite eaon 4 Battle Pa 3. týden.Pro výzvu Fortniteho týdne 3 muí uživate...

Doporučeno