5 úkolů údržby MacBooku, které byste měli pravidelně provádět

Autor: Randy Alexander
Datum Vytvoření: 4 Duben 2021
Datum Aktualizace: 8 Smět 2024
Anonim
5 úkolů údržby MacBooku, které byste měli pravidelně provádět - Značky
5 úkolů údržby MacBooku, které byste měli pravidelně provádět - Značky

Obsah

MacBooky jsou jedny z nejúčinnějších notebooků na trhu, ale vyžaduje to od uživatele určité úsilí. Zde je pět úkolů údržby MacBooku, které byste měli pravidelně provádět.

Automobily vyžadují pravidelnou výměnu oleje. Nástroje potřebují ladění po tolika hraní. Dokonce i lidé potřebují provést nějakou údržbu na svém těle, aby zůstali ve špičkové kondici. Aby MacBook fungoval hladce, potřebuje stejnou pravidelnou péči.

Mnohokrát si uživatelé MacBook jednoduše koupí, ale jeho údržba po celou dobu jeho životnosti nezabere nikdy čas. Z tohoto důvodu se aplikace hromadí, všude jsou rozmístěny náhodné soubory a to vše MacBook zabíjí, takže je práce s ním pomalá a pomalá.

Trápení jen trochu času údržbou zařízení - i když je to jen jednou za měsíc - je však skvělý způsob, jak zrychlit váš MacBook a udržovat jej ve skvělé kondici, aby vydržel co nejdéle.

Takže bez dalších okolků je zde několik úkolů údržby, které byste na svém MacBooku měli pravidelně provádět.


Projděte si staré soubory a aplikace

Je více než pravděpodobné, že máte spoustu aplikací, které jste nainstalovali a použili jen jednou pro nějaký speciální účel. Tyto aplikace jsou nyní zbytečné a zabírají na MacBooku drahocenné místo na disku.

Otevřete okno Finderu a klikněte na Aplikace v postranním panelu. Zobrazí se seznam všech aplikací, které jste nainstalovali. Pokud uvidíte aplikaci, kterou již nepoužíváte, můžete ji přetáhnout do koše.

Je také dobré udělat totéž s obecnými soubory. Za ta léta budete stahovat a hromadit spoustu různých souborů, včetně instalačních souborů .DMG pro aplikace. Mohou se však z vašeho MacBooku vytvořit neorganizovaný nepořádek. Pokud váš počítač vypadá jako digitální tornádo, které právě prošlo, pak je pravděpodobně čas jej vyčistit.


Obvykle rád procházím svými aplikacemi a soubory přibližně jednou za měsíc a zbavím se všeho, co už nepotřebuji.

Pokud absolutně musíte soubor uchovávat, ale nepotřebujete k němu zvlášť přistupovat, uložte jej na externí disk nebo flash disk, aby byl z dohledu, ale stále k dispozici, kdykoli jej potřebujete.

Zálohujte svůj MacBook

Tenhle je téměř samozřejmost, ale stále je třeba říci. Svůj MacBook pravidelně zálohujte, takže pokud se mu stane něco špatného, ​​nepřijdete o žádné soubory.

Nakonec záleží jen na vás, jak často chcete MacBook zálohovat, ale čím častěji to budete dělat, tím lépe na tom budete. Time Machine můžete snadno nastavit tak, aby každý den automaticky zálohoval váš MacBook na externí pevný disk, nebo můžete experimentovat s dalšími možnostmi zálohování.


Zálohování počítače je jednou z nejdůležitějších věcí, které musíte udělat, pokud jde o údržbu vašich zařízení. Hádáme, že je to místo, kde se nachází většina vašich fotek, videí, hudby a téměř všech vašich dalších souborů, a pokud by se něco stalo s vaším počítačem, například selhal pevný disk, ztratili byste naprosto všechno, pokud byste všechny tyto soubory byly zálohovány.

Údržba položek pro přihlášení

Pokaždé, když na svůj MacBook nainstalujete novou aplikaci, může se přidávat do seznamu položek, které se spouštějí automaticky při každém spuštění MacBooku. To samo o sobě není velký problém, ale čím více položek se do seznamu přidá, tím pomalejší bude váš MacBook při bootování, protože má všechny tyto aplikace, které potřebuje k otevření a načtení.

Otevřít Systémové preference, klikněte na Uživatelé a skupinya potom klikněte na ikonu Přihlašovací položky kartu směrem nahoru. Než budete moci pokračovat v úpravách seznamu, možná budete muset kliknout na visací zámek v levém dolním rohu a zadat heslo správce, abyste mohli provádět změny.

Chcete-li odstranit položku ze seznamu, jednoduše na ni klikněte a poté ji odeberte kliknutím na ikonu mínus. Teplouš! Doufejme, že by to mělo zkrátit dobu spuštění vašeho MacBooku.

Rád to dělám asi jednou za měsíc, spolu s procházením starších aplikací, které již nepoužívám.

Pravidelně restartujte MacBook

Vzhledem k tomu, jak jsou dnes MacBooky vyráběny, spolu s tím, jak jsou používány, jsme zřídka skutečně vypínali vaše MacBooky na konci každého dne a místo toho je jen uspali, abychom na ně nemuseli čekat ráno naběhnout.

Je však dobré MacBook jednou týdně vypnout a restartovat. To je ekvivalent restartu routeru, aby se vyčistil a dal mu nový start.

Restartování MacBooku vymaže RAM a uvolní ji, abyste měli čistý štít. To je důvod, proč mnoho počítačových techniků doporučí restartovat počítač, pokud s ním máte problémy, protože dokáže odstranit jakýkoli hluk a dát mu nový start.

Vyhněte se většině „vyladěných“ aplikací

Existuje spousta aplikací pro Mac, které říkají, že vyladí váš Mac a zajistí jeho plynulejší chod, ale s těmito tvrzeními musíte být opatrní.

Jedním z největších viníků jsou aplikace, které uvolňují paměť RAM, aby váš MacBook mohl běžet efektivněji, ale opravdu se jen potýkají s přirozeným procesem, který OS X používá ke správě paměti, takže je nejlepší nepoužívat aplikace, které se s tímto procesem potýkají.

Aplikace jako Onyx a CCleaner jsou však dobré aplikace, které lze spustit přibližně jednou za měsíc.

Onyx provádí několik různých věcí, například ověřuje spouštěcí disketu a strukturu svých systémových souborů, aby nikde v systému nebyly žádné chyby. Nástroj také může spouštět různé úlohy údržby systému a mazat nežádoucí a nepotřebné soubory, aby uvolnil místo na disku.

Pokud jde o CCleaner, má snadno srozumitelné uživatelské rozhraní, které vám umožní zbavit se skrytých dočasných souborů, které již aplikace na vašem Macu nepoužívají. V aplikaci stačí zaškrtnout položky, které chcete smazat, a poté kliknout Analyzovat zjistit, kolik místa při mazání těchto souborů by ušetřilo. Pokud jste s tím spokojeni, klikněte Spusťte čistič a nechte aplikaci to udělat.

Prodejce B&H Photo dal na vé tránky předobjednat Google Pixel Bud, aniž by zmínil, kdy bude dodán zákazníkům.Pixel Bud jou nejnovější opravdová bezdrát...

Problémy výkonem znázorněné příznaky, jako jou čaté zamrzání a zpoždění, e obvykle přičítají problémům pamětí, jako je nedotatečný...

Zajímavé Příspěvky