Obsah
Úprava fotografií není snadné zvládnout. Úpravy fotografií někdy vyžadují více dovedností než skutečné fotografování. Proto může být pro začátečníky používání složitého softwaru pro úpravu fotografií docela skličující. To však neznamená, že jste se editace úplně vzdali. Existuje několik slušných aplikací, které vám umožní naučit se základy úprav a postupně si je osvojit. Naučení vám nezabere příliš mnoho času a průvodce na palubě vám pomůže s jakýmikoli komplikacemi.
Které jsou tedy některé z nejlepších softwarů pro úpravy fotografií pro začátečníky? Abych byl upřímný, existuje spousta těchto služeb, což novým uživatelům ještě ztěžuje výběr. Ale tento seznam snad doufá, že vám trochu ulehčí život, protože vybereme některý z nejlepších programů pro úpravu fotografií na základní úrovni, které jsou na trhu k dispozici.
Pojďme se na to podívat.
5 nejlepších programů pro úpravu fotografií pro začátečníky
Adobe Photoshop Elements
Název Photoshop může být pro mnoho lidí docela skličující a má k tomu dobrý důvod. Tento software používají odborníci již více než deset let a stále je jedním z nejlepších dostupných softwarů pro úpravu fotografií. Ale je to vhodné pro začátečníky? Ano, je. Není to tak složité jako u jiného softwaru Photoshopu, s některými integrovanými funkcemi AI, díky nimž je úprava hračkou. Například shromáždí všechny vaše fotografie a automaticky se pokusí je opravit podle přednastavených parametrů softwaru.
To znamená, že většina hlavních funkcí Photoshopu je z této aplikace odstraněna. I nadále však budete moci provádět rozsáhlé úpravy pomocí Elements, i když vám může trvat trochu více času než obvykle, zvláště pokud jste začátečník. Photoshop Elements vás vrátí o 99,99 $, což je slušná cena za rozsáhlý editor fotografií určený speciálně pro začátečníky. Můžete se také rozhodnout, že získáte společně Elements a Premiere Pro za 149,99 $, což vám v tomto procesu ušetří 50 $.
Pixlr
Pixlr je jeden z nejpopulárnějších multiplatformních softwarů pro úpravu fotografií, který je dnes na trhu k dispozici. Dodává se s aplikací pro Android a také s aplikací pro prohlížeče, která ji zpřístupňuje všem hlavním mobilním a desktopovým platformám na světě. Pixlr má spoustu nástrojů, díky nimž je úprava hračkou. Jednou z námitek zde je přidání reklam, které bezplatní uživatelé musí snášet. Můžete si zakoupit jedno z předplatných Pixlr, abyste se úplně zbavili reklam, což také odemkne některé další skvělé funkce.
Pamatujte, že Pixlr vyžaduje prohlížeč, který má vestavěný přehrávač Flash Player, proto se před použitím ujistěte, že máte kompatibilní prohlížeč. Pokud jde o zdatnost úprav, Pixlr pokryl většinu základen. Bezplatná verze je na začátek docela dobrá a možnost upgradovat na prostředí bez reklam a bohatou na funkce je vítána. Pixlr Pro můžete získat pouze za 5 $ měsíčně. Doporučuje se získat předplatné přímo na webu Pixlr.
CaptureOne
CaptureOne je na tomto seznamu trochu skrytým klenotem, a to především proto, že obsahuje spoustu funkcí na palubě, ale je málo stížností. Výkon CaptureOne závisí na typu počítače, který máte, takže pokud používáte relativně starší počítačový hardware, očekávejte pomalost. Uživatelské rozhraní se snadno používá s minimálními komplikacemi, takže je přístupné jak odborníkům, tak začátečníkům.
Tato služba také přichází se službou cloudového úložiště, která vám umožní pokaždé vyzvednout všechny vaše fotografie z cloudu, než ruční nahrávání souboru. Je však trochu nešťastné, že CaptureOne postrádá nástroje pro online sdílení, což je předpokladem pro všechny moderní aplikace pro úpravy fotografií, ale jsme si jisti, že to bude v budoucnu opraveno.
Uživatelé mobilních zařízení mají přístup k funkcím CaptureOne na CapturePilot. Stejně jako ostatní editační aplikace přichází CaptureOne s bezplatnou verzí i verzí Pro. Každý nový uživatel získá přístup k verzi Pro po dobu 30 dnů, což stojí za to, pokud chcete vyzkoušet prémiové funkce. Jakmile vyprší bezplatná zkušební verze, musíte si za předplatné vybrat téměř 20 $ měsíčně.
Gimp
Gimp je odvěká aplikace pro úpravy fotografií, která již několik let obstála ve zkoušce času. U aplikace, která je vyvinuta samostatně, má Gimp velký počet uživatelů a také užitečnou komunitu, která ráda vyřeší vaše problémy nebo odpoví na dotazy týkající se Gimpu.
Funguje na zásuvných modulech a skriptech, což je ve srovnání s jinými placenými nabídkami velmi flexibilní. Přestože Gimp nenabízí funkce srovnatelné s placenými nabídkami, je to skvělý software, se kterým můžete začít, zvláště pokud s úpravami fotografií začínáte. V mnoha ohledech je Gimp mnohem snadnější se naučit než složitý software, jako je Photoshop, který nabízí více funkcí, ale jeho úplné zvládnutí také nějakou dobu trvá. Nejlepší na Gimpu je, že je zcela zdarma ke stažení a neobsahuje reklamy, takže mezi vámi a vašimi úpravami nic nepřichází.
Adobe Photoshop CC
Možná jsme si to nejlepší nechali na poslední. S Photoshopem CC přišel Adobe s jedním z nejlepších softwarů pro úpravy fotografií, které jsou dnes na trhu k dispozici. Tato služba přichází s brilantní sadou nástrojů pro úpravu barev, tvarů, kontrastů a dokonce i přidání 3D návrhů. I když začátečníkům připadají tyto funkce zpočátku trochu skličující, neexistuje lepší editor fotografií, který by porazil funkce Photoshopu CC.
Samozřejmě to není zadarmo. Photoshop CC vyžaduje měsíční předplatné (bez roční možnosti) a vrátí vás zpět o 20,99 $ měsíčně. Nejedná se o statný poplatek vzhledem k množství funkcí, které přináší do tabulky. Samozřejmě si můžete také stáhnout bezplatnou verzi Photoshopu, seznámit se s funkcemi a poté se rozhodnout, zda chcete získat úplné předplatné. Nezapomeňte se na to podívat.
Za nákup prostřednictvím našich odkazů obdržíme provizi z prodeje. Zjistit více.