Obsah
- První spuštění nového MacBooku
- Přizpůsobení funkcí OS X
- Nastavte tiskárnu
- Nastavte iCloud
- Nastavení Mac App Store
- Nastavit iTunes
- Make It Your Own
- Další užitečné tipy
Lidé, kteří obdrželi nový MacBook jako dárek nebo pro sebe, si budou muset nastavit špičkový výkon. Dovolte nám nabídnout několik kroků, jak věci spustit a pomoci vyhnout se platbám Best Buy nebo Staples pro vyladění nastavení a instalaci softwaru. Uživatelé to mohou snadno a bez čekání. Apple nabízí osobní nastavení pomoci s novým počítačem, ale proč čekat v řadě nebo ztrácet čas v obchodě.
To může znít divně, ale začněte si užívat zážitek z unboxingu. Apple tráví spoustu času inženýrstvím procesu balení pro hladký a dokonce i elegantní zážitek z rozbalování. Podívejte se na níže uvedené video a podívejte se na unboxing MacBook Pro.
Postupujte podle kroků uvedených ve videu a připravte se na první spuštění počítače odstraněním plastu. Připojte konektor MagSafe, který se magneticky připojuje k levé straně MacBooku, a nabíjejte jej při provádění těchto kroků. Stiskněte tlačítko Start, abyste jej mohli spustit poprvé.
První spuštění nového MacBooku
První spuštění žádá uživatele, aby se rozhodli, jaké věci mají jazyk operačního systému a klávesnice, Wi-Fi nebo ethernet a obnovení obsahu z jiného zdroje. Vyberte uživatelské rozhraní a jazyk klávesnice a připojte se k síti Wi-Fi pomocí hesla ve vaší síti. Potom vyberte nastavení MacBooku jako čistého spuštění nebo obnovení z jednoho z následujících:
- Jiný počítač - použijte, pokud vlastníte jiný Mac.
- Time Machine backup - použijte, pokud jste zálohovali jiný Mac pomocí Time Machine.
- Další pevný disk - použijte, pokud jste odstranili pevný disk z jiného počítače Mac a chcete jej použít připojený k adaptéru USB, jako je ten zde.
- Windows PC - použijte, pokud přepínáte z počítače se systémem Windows a chcete přenést osobní soubory a data.
Po obnovení obsahu zadejte ID / heslo Apple nebo vytvořte nové. Tady je jedno velké rozhodnutí. Mnoho uživatelů skutečně používá dva účty Apple. Sdílejí jeden s rodinou, takže každý může používat aplikace zakoupené prostřednictvím účtu. Vytvářejí samostatný účet Apple pro iCloud pro zálohování osobních informací, jako jsou kontakty, kalendář, e-mail a nastavení, jako jsou záložky a internetové účty. Vyberte si buď jeden účet pro všechno nebo oddělené účty pro situace, jako je situace popsaná zde.
Pro ty, kteří používají dva účty, vyberte ten, který je určen pro osobní informace a zálohování iCloud a zadejte to během prvního spuštění, ne ten pro nákup aplikací a médií. Další informace zadejte později.
Nastavení Najít počítač Mac vám pomůže při ztrátě nebo krádeži počítače Mac. Souhlasíte s podmínkami služby dvakrát a poté vytvořte nový uživatelský účet v počítači. To se liší od Apple ID použitého pro iCloud nebo pro nákup médií a aplikací. Tento uživatelský účet vytvoří na paměťové jednotce složku, do které bude možné ukládat osobní soubory, programy a přizpůsobení pro tento počítač. Heslo chrání obsah a uživatel zadá heslo, když se přihlásí do počítače. Doporučujeme použít něco jako vaše jméno.
Systém pak umožňuje uživateli nastavit informace o časové zóně a zda použít iCloud Keychain. Klikněte zde a dozvíte se více o Keychainu ao tom, jak věci nastavit. Doporučujeme používat službu zálohování a synchronizace, která ukládá, zálohuje a synchronizuje osobní data, fotografie a hesla online. Lidé, kteří se obávají bezpečnostních problémů, se tomu chtějí vyhnout, ale věříme tomu a používáme je v našich systémech.
Zvolte, zda chcete počítač registrovat. Doporučujeme.
Apple demonstruje přirozené rolování. Naučte se posouvat pomocí toho, co někteří nazývají „zpětným“ způsobem posouvání. To si vyžaduje několik zvyknout, ale dává smysl na Trackpads. Chová se jako iPad nebo iPhone, když na webové stránce přejíždí nahoru nebo dolů.
Změňte způsob, jakým posouvání funguje v operačním systému X pomocí systémových předvoleb a apletu Myš nebo Trackpad.
Přizpůsobení funkcí OS X
Nyní si hrajte s počítačem, abyste si zvykli na to, jak věci fungují. Doporučujeme provést několik změn nastavení, aby se věci zobrazily a fungovaly tak, jak je uživatel bude chtít. Chcete-li to provést, spusťte Systémové předvolby. Uživatelé se mohou dostat do systémových předvoleb pomocí nabídky Apple v levém horním rohu. Klikněte na logo Apple. Vybrat Systémové preference z rozbalovací nabídky. Je zde také ikona Docku, která otevře System Preferences (Předvolby systému). Dock je ve výchozím nastavení umístěn ve spodní části obrazovky a obsahuje ikony pro spouštění programů nebo pro přístup k souborům ve složce.
Otevřete okno System Preferences (Předvolby systému) klepnutím na různé aplikace a rozbalením možností úprav z tohoto okna (viz níže).
Uvnitř každé aplikace je tlačítko nápovědy, obvykle v pravém dolním rohu, které vypadá jako značka otázek. Klikněte na něj, abyste zjistili, co všechny funkce v každé aplikaci preferují. Zde je jeden příklad níže, který mění způsob, jakým Dock pracuje.
Ujistěte se, že je toto okno umístěno tak, aby byl pod oknem viditelný Dock. Změňte posuvník velikosti na preferovanou velikost. Zvolte, zda se má použít Zvětšení, díky čemuž ikony Dock vypadají větší, když se nad nimi uživatel přepíše. Pokud se mu to líbí, zaškrtněte políčko. Změňte, jak velké ikony mají s posuvníkem. Otestujte jej, zda je nastaven podle vašich představ.
Všimněte si, jak se ikony Docku zvětšují, když na ně uživatel umístí kurzor myši.
Kliknutím na další nastavení a nastavení v Předvolbách systému Ukázat vše v horní části okna a poté klepněte na jiné ikony. Rádi bychom přidali klávesové zkratky do aplikace Klávesnice a změnili způsob práce myši a / nebo trackpadu v těchto aplikacích.
Další informace o předvolbách systému OS X naleznete na webových stránkách společnosti Apple.
Nastavte tiskárnu
Společnost Apple nabízí jednoduché nastavení tiskárny. Pro většinu uživatelů bude proces připojení USB kabelu tiskárny zahájen. Otevřete položku Předvolby systému a vyberte položku Tiskárny a skenery. Klikněte na ikonu plus v levém dolním rohu seznamu vlevo. Postupujte podle pokynů společnosti Apple v závislosti na typu tiskárny.
Mnoho tiskáren musí nejprve nainstalovat software ovladače tiskárny. V takovém případě vyhledejte software na webových stránkách tiskárny. Většina výrobců nabízí stránku podpory s odkazem ke stažení. Vyhledejte název a číslo modelu tiskárny a vyhledejte software Mac OS X 10.9 Mavericks této tiskárny. Stáhněte si ji do složky Ke stažení a spusťte ji podle pokynů výrobce nebo postupujte podle pokynů společnosti Apple.
Nastavte iCloud
iCloud uloží osobní údaje uživatele do cloudu a zálohuje nebo synchronizuje data s jiným zařízením Mac nebo iOS. Pracuje s…
- Pošta
- Kontakty
- Kalendáře
- Připomenutí
- Poznámky
- Safari (záložky, seznamy čtení, sdílené stránky a přihlašovací údaje webových stránek)
- Klíčenka
- Fotografie (synchronizuje obrázky zařízení iOS a další obrázky Mac do aplikace iPhoto nebo Aperture)
- Dokumenty a data (ukládá dokumenty vytvořené v podporovaných aplikacích, jako jsou Stránky, Keynote nebo Čísla)
- Zpět na My Mac (umožňuje uživatelům ovládat Mac z jiného systému přes Internet)
- Najít My Mac (pomáhá vlastníkovi najít ztracené nebo odcizené počítače Mac)
Otevři iCloud aplikace od Systémové preference. Přidejte Apple ID pro vybraný účet iCloud a heslo nebo klikněte Vytvořit nové Apple ID získat nový. Nyní klikněte Přihlásit se.
Další obrazovka nabízí dvě možnosti. První zapne iCloud pro osobní informace, jako je Mail, Kontakty, Kalendáře, Upomínky, Poznámky a Safari data. Druhý z nich zapne Find My Mac. Doporučujeme používat obojí, pokud to neznamená, že někdo nervózní, protože raději neposílat osobní údaje společnosti Apple. Klikněte na další.
Uživatel bude muset znovu zadat ID uživatele a heslo. Klikněte na Dovolit nechat Find My Mac najít počítač pomocí síťových informací.
Další obrazovka nutí uživatele k ověření identity pomocí zařízení iOS nebo jiného počítače Mac Žádost o schválení. Uživatel uvidí vyhodit obrazovku na iPad nebo iPhone. Jinak by Apple poslal uživateli kód přes jiné zařízení.
Jakmile se iCloud Keychain dokončí, uživatel může změnit nastavení v iCloud. Například místo kalendáře iCloud používám Kalendář Google, takže to vypnu. Chcete-li tato nastavení změnit, přejděte také do nabídky Možnosti vedle položek pro fotografie a dokumenty a data. Nechám je všechny zaškrtnuté, což je výchozí.
Nastavení Mac App Store
Otevřete Mac App Store, který sedí v Docku nebo ve složce Aplikace, také na Docku. Další možností, jak najít App Store, je použití nabídky Apple v levém horním rohu.
Mac App Store má aplikace a software, které vývojáři předkládají Apple a Apple schvaluje k prodeji a stahování v obchodě.
Přihlaste se do App Store pomocí účtu Apple, který obsahuje všechny vaše aplikace a média. Mnozí uživatelé používají jeden účet ke sdílení s rodinou, takže jej ponechte odděleně od ID Apple použitého pro iCloud v předchozím kroku.
Apple aktualizuje OS X přes Mac App Store. Všimněte si tlačítka nahoře, které říká Aktualizace. Klikněte na něj, abyste našli dostupné aktualizace. Aktualizace chvíli trvá.
Pokud uživatel již vlastní Mac s Mac App Store, pak Nákupy zobrazí software, který již vlastní. Stáhněte si požadované aplikace. Noví uživatelé Mac uvidí prázdný seznam.
Pomocí dalších tlačítek v horní části naleznete další software, který chcete nainstalovat.
Nastavit iTunes
Spusťte iTunes, které uživatel najde v Docku nebo ve složce Aplikace. Přihlaste se k existujícímu účtu Apple kliknutím na Obchod a výběrPřihlásit se.
Pro ty, kteří již vlastní nějaký obsah iTunes - hudbu, aplikace, filmy nebo knihy - si mohou stáhnout obsah nebo jej ponechat v cloudu. K tomu musí uživatel přihlásit k odběru iTunes Music Match, aby se hudba uložila online. Přečtěte si další informace o iTunes Music Match a iTunes Radio. iCloud zpracovává online úložiště aplikací a filmů.
Rádi bychom se obrátili na postranní panel, abychom mohli snadno zobrazit obsah naší knihovny. Klikněte na Pohled a Zobrazit postranní panel.
iTunes Radio pomáhá uživatelům poslouchat a objevovat novou hudbu. Z knihovny uvedené na levé straně v postranním panelu vyberte možnost Hudba. Klikněte na tlačítko Rádio kartu. Zobrazí stanice po přihlášení uživatele nebo požádá uživatele, aby se přihlásil do svého účtu iTunes. Toto funguje pouze pro zákazníky iTunes Match. To stojí 25 dolarů ročně.
Make It Your Own
Tento krok zahrnuje změnu pozadí plochy, spořiče obrazovky a přeskupení ikon Dock. Poslední z nich je tak jednoduchá jako přetažení nebo klepnutí pravým tlačítkem myši.
Dock ubytuje většinu používaných aplikací. Appleova myšlenka „nejpoužívanějších“ a mých se liší. Odstraňte nežádoucí aplikace tak, že klepnete pravým tlačítkem myši na jejich ikony Dock. Vybrat Možnosti a pak Vyjměte z Docku. Chcete-li se vrátit zpět nebo přidat jinou aplikaci, otevřete složku Aplikace, která je umístěna na pravé straně doku, a spusťte aplikaci, která by měla zůstat v Docku. Přetáhněte ikonu na jiné místo v Docku a ikona tam zůstane i po zavření programu. Pokud uživatel nepřesune ikonu, nezůstane po zavření v Docku.
Klepněte pravým tlačítkem myši na složku Aplikace a soubory ke stažení a změňte jejich vzhled a chování. Změníme Seřazeno podle možnost název a Zobrazit obsah jako možnost Seznam. Vyzkoušejte každou z nich, abyste zjistili, která funkce je pro vás nejlepší.
Chcete-li změnit vzhled plochy a spořiče obrazovky, klepněte pravým tlačítkem myši na pozadí a vyberte Změnit pozadí plochy. Spustí se aplikace Desktop z nabídky System Preferences (Předvolby systému). Vyberte si, co se vám líbí, a zavřete jej. Chcete-li změnit spořič obrazovky, vyberte tuto kartu a vyberte ji z dostupných.
Další užitečné tipy
Doporučujeme také nastavit některé rodičovské kontroly pro rodinný počítač nebo pro počítač používaný mladými dětmi. Apple ukazuje uživatelům, jak na svých stránkách. Uživatelé mohou nastavit více než jeden účet, aby jejich uživatelská zkušenost zůstala stejná, i když systém používá někdo jiný. Podrobnosti naleznete v článku podpory společnosti Apple.
Nakonec nainstalujte software a bavte se pomocí nového MacBooku Air nebo MacBook Pro.