2770 mAh baterie #Google Pixel (#Pixel) může vydržet den nebo dva, pokud je telefon běžně používán a běží aplikace, které nevyužívají příliš mnoho RAM, CPU a mají nižší rozlišení. Baterie se však vybíjí rychleji, než si myslíte, co byste dělali, kdyby se váš telefon odmítl nabít, když jste jej zapojili do zásuvky?
Krok 1: Ověřte, zda nedošlo k selhání firmwaru
Když dojde k selhání firmwaru, telefon obvykle zamrzne a nereaguje, a protože Pixel nemá vyměnitelnou baterii, nelze provést postup „vytažení baterie“, což je velmi účinná metoda při řešení drobných problémů s firmwarem, jako jsou selhání a zamrznutí.
Musíte tedy vynutit restart telefonu. Stačí stisknout a podržet vypínač po dobu 10 sekund a telefon by se měl restartovat, pokud má dostatek baterie a problém není způsoben poškozením tekutinou nebo fyzickým poškozením.
Krok 2: Připojte nabíječku a připojte ji k telefonu
Existuje pouze jeden způsob, jak zjistit, zda byl problém vyřešen postupem nuceného restartu. Stačí připojit nabíječku ke zdroji napájení a připojit kabel k telefonu. Může zobrazovat obvyklé známky nabíjení nebo vůbec nereaguje. Pokud se jedná o druhou možnost, musíte pokračovat v odstraňování problémů se zařízením, dokud jej nedokážete znovu nabít.
Krok 3: Zkontrolujte nabíječku a její port
Je možné, že konektory v nabíječce jsou zablokované nebo zkorodované. Podívejte se tedy uvnitř přístavu na nečistoty, vlákna a korozi. Pokud jde o nečistoty nebo vlákna, vyjměte je pomocí špičatého předmětu, ale pokud je koroze, zbaví se ho stlačený vzduch.
Po kontrole nabíječky připojte telefon a zkontrolujte, zda se tentokrát nabíjí. Pokud stále ne, pak může pomoci další krok.
Krok 4: Připojte telefon k počítači
Po kontrole nabíječky a problém stále přetrvává, musíte ověřit, zda problém skutečně má napájecí adaptér, nebo ne. Připojte telefon k počítači nebo notebooku, abyste zjistili, zda reaguje, jako obvykle. Pokud ano, pak v tomto okamžiku můžeme říci, že problém je v nabíječce, protože jak vidíte, telefon reaguje, když je připojen k alternativnímu zdroji napájení.
Pokud však váš Google Pixel přestane reagovat, i když je připojen k počítači nebo notebooku, je čas jít po USB kabelu, který používáte.
Krok 5: Fyzicky zkontrolujte kabel USB
Kabel je jediná věc, která propojuje nabíječku a hlavní jednotku. Pokud je přerušený nebo něco, co brání konektorům v navazování kontaktů s konektory nabíječky a telefonu, je proces nabíjení přerušen.
Jednoduše protáhněte prsty z jednoho konce na druhý. To slouží ke kontrole, zda nejsou nějaké hrudky nebo praskliny nebo nějaké abnormality. I když se kabel USB snadno nerozlomí, je možné, že nabíjení blokuje něco. Zkontrolujte tedy oba konce kabelu a najděte nečistoty nebo vlákna, která by korodovala konektory. Pokud nějaké najdete, vyčistěte konektory.
Po vyčištění kabelu a ověření, že nedochází k žádným zlomům, znovu připojte telefon k počítači a zkuste jej držet určitým směrem.Pokud zde jsou případy, že telefon reaguje, ale připojení se ztratí, znamená to, že se jedná o uvolněné připojení; kabel nemůže navázat správný kontakt s konektory telefonu.
Použití jiného kabelu vám pomůže určit, zda je problém způsoben kabelem nebo zda je problém s portem Utility v telefonu.
Krok 6: Zkontrolujte nabíjecí port telefonu
Po kontrole nabíječky i kabelu USB a problém stále přetrvává, je čas zkontrolovat port nástroje v telefonu. Stačí zkontrolovat nečistoty, vlákna, ohnuté kolíky a korozi; odstraňte nečistoty a prach a vyčistěte korozi stlačeným vzduchem.
Vždy existuje možnost uvolnění spojení, ale pouhýma očima to nezjistíte. Musíte připojit kabel a poté nabíječku ke zdroji napájení a držet telefon v určitém úhlu po druhém. Volné připojení lze opravit zakoupením nové nabíječky nebo kabelu, takže pokud máte jiné nabíječky, vyzkoušejte je.
Krok 7: Pošlete telefon ke kontrole a možné výměně
Pokud problém začal bez zjevného důvodu nebo příčiny, může se jednat o výrobní problém. Pokud ji chcete vyměnit, máte platný nárok. Je tedy lepší nechat to zkontrolovat, zavolat na Google nebo jej jednoduše poslat zpět a nechat jej vyměnit.