Jak opravit Google Pixel 2 XL, který se náhodně restartuje sám? Průvodce řešením problémů

Autor: Tamara Smith
Datum Vytvoření: 27 Leden 2021
Datum Aktualizace: 10 Smět 2024
Anonim
Jak opravit Google Pixel 2 XL, který se náhodně restartuje sám? Průvodce řešením problémů - Technologie
Jak opravit Google Pixel 2 XL, který se náhodně restartuje sám? Průvodce řešením problémů - Technologie

Obsah

Bez ohledu na to, jak dobře je aplikace strukturovaná, vždy existuje šance, že se setká s chybami. Totéž platí pro smartphony obecně. Bez ohledu na to, jak optimalizovanou platformu používají, vždy se může stát, že se něco pokazí. A jeden z těchto nevyhnutelných problémů se zařízením je v bootloopu. Ve skutečnosti se zdá, že je to jeden z nejrozšířenějších problémů, k nimž dnes dochází u řady zařízení Android, ať už jde o tablety nebo smartphony.

I špičkové varianty mohou tomuto problému kdykoli podlehnout. V tomto příspěvku se budeme zabývat podobným problémem na konkrétním smartphonu s Androidem - sluchátkem Pixel 2 XL společnosti Google. Pokud tento telefon vlastníte a potřebujete pomoc při řešení příslušného problému, při kterém se zařízení automaticky restartuje samo, pak je tento obsah pro vás. Chcete-li problém vyřešit na svém zařízení, neváhejte se obrátit na uvedené návody a ukázat potenciální řešení náhodných problémů se zaváděcí smyčkou na sluchátku Google Pixel 2 XL.


Pro ty, kteří hledají řešení jiného problému, přejděte na naši stránku pro řešení problémů A3, protože jsme již řešili některé z nejčastějších problémů s tímto telefonem. Projděte si stránku, vyhledejte problémy podobné těm vašim a použijte řešení, která jsme navrhli. Pokud pro vás nepracují nebo pokud stále potřebujete naši pomoc, kontaktujte nás kdykoli prostřednictvím našeho dotazníku o problémech se systémem Android.

Co způsobuje, že se váš Google Pixel 2 XL sám automaticky restartuje?

Existuje mnoho faktorů, které mohou tento problém vyvolat. Nejčastějším viníkem jsou špatné aplikace. Některé aplikace se mohou občas stát nečestnými, poškozenými nebo selhávat. Když k tomu dojde, existuje větší šance na ovlivnění celého systému. Aplikace jsou součástí systému chytrých telefonů jako celku, takže pokud s aplikací není něco v pořádku, může se případně také zhoršit provoz zařízení. Zvažte to jako základní příčinu, pokud k problému dojde pouze při používání konkrétních aplikací v zařízení.


Chybná aktualizace může také způsobit stejný problém na vašem zařízení Android. Ve skutečnosti můžete vidět spoustu stížností na smartphone, který se po instalaci nové aktualizace náhle chová divně. V tomto případě aktualizace pravděpodobně obsahuje některé chyby, které způsobí, že se systém stane nestabilním, poškozeným a tedy nevyrovnaným.


Tento příznak mohou také vyvolat problémy s pamětí, jako když již dochází vnitřní paměť.Ačkoli to není pravděpodobné vzhledem k tomu, že to, co máte, je nové a vysokokapacitní zařízení, stále stojí za to zkontrolovat stav paměti jako součást vašich postupů při odstraňování problémů.

Kromě softwaru jsou v některých případech na vině také problémy s hardwarem (fyzické nebo kapalné poškození) v telefonu. Například pokud váš smartphone začne chovat divně, selže nebo se restartuje sám po nehodě nebo vystavení tekutinám. Je možné, že baterie nebo jiné fyzické součásti telefonu nahromadily poškození kapalinou nebo byly uvolněny při prudkém pádu. Existují také některé případy, kdy je problém svázán se zaseknutým tlačítkem, jako když se zasekne tlačítko Napájení. Chcete-li to vyloučit z možné příčiny, zkontrolujte a ujistěte se, že v otvoru tlačítka není nic zaseknuto. Pokud používáte ochranné pouzdro, ujistěte se, že pouzdro vůbec nevyvíjí tlak na tlačítko. Bohužel pro problémy související s hardwarem by již byla nutná technická služba.


Co dělat s vaším Google Pixel 2 XL, který se náhodně restartuje sám?

Pokud je to možné, zkuste zjistit, zda se jedná o problém s hardwarem nebo softwarem. Dokud hardwarové komponenty fungují, budete mít větší šanci na vyřešení problému provedením některých příslušných řešení, včetně níže uvedených standardních postupů.

První řešení: Restartujte nebo vynucený restart.

Drobné problémy se softwarem často vyřeší restart nebo měkký reset. Pokud k problému narazíte poprvé, pak je to pravděpodobně jen jedna z mnoha náhodných závad, které lze napravit restartováním zařízení. Pokud jste zařízení ještě nerestartovali, měli byste to udělat hned. Měkký reset se provádí vypnutím zařízení po dobu asi 30 sekund a jeho opětovným zapnutím.

  • Takže pokračujte a stiskněte Napájení tlačítko na několik sekund a poté klepněte na možnost Vypnout. Po uplynutí doby stiskněte Tlačítko napájení znovu, dokud se zařízení nevypne.

V případě, že se vaše zařízení po neustálém restartování (zablokování při bootloopu) zmrazí, můžete místo toho provést nucený restart.

  • Chcete-li vynutit restart Pixel 2 XL, stiskněte a podržte tlačítko Tlačítko napájení po dobu asi 10 až 20 sekund nebo dokud se napájení neobnoví.

Oba tyto restarty nebudou mít vliv na vaše data, pokud to děláte správným způsobem.

Druhé řešení: Spusťte do bezpečného režimu a diagnostikujte aplikace.

Zavedení do bezpečného režimu vám pomůže identifikovat problém, ať už je to způsoben aplikací třetí strany nebo ne. Když je vaše zařízení spuštěno v nouzovém režimu, všechny aplikace a služby třetích stran jsou dočasně deaktivovány.

Podle těchto pokynů přepněte telefon do bezpečného režimu nebo diagnostického stavu, abyste zjistili, zda aplikace jiného výrobce způsobuje automatické restartování, i když není spuštěna:

  1. Když je zařízení zapnuté, stiskněte a podržte ikonu Tlačítko napájení až do Vypnout Zobrazí se výzva a poté tlačítko uvolněte.
  2. Klepněte a podržte Vypnout možnost až do Restartujte do bezpečného režimu Na obrazovce se zobrazí výzva.
  3. Klepněte na OK potvrdit. Telefon se nyní restartuje.

Počkejte, dokud se telefon úplně nespustí. Pak byste měli vidět Nouzový režim v levé dolní části domovské obrazovky nebo po restartu uzamknout obrazovku.

Alternativní způsob spuštění vašeho Google Pixel 2 XL do bezpečného režimu

V případě, že vaše zařízení zamrzne nebo reaguje, můžete do bezpečného režimu přejít alternativní metodou. Postup je následující:

  1. Stiskněte a podržte Napájení dokud se nezobrazí možnosti nabídky.
  2. Klepněte na Vypnout z daných možností.
  3. Nechejte zařízení na několik sekund vypnout.
  4. Poté stiskněte a podržte Tlačítko napájení dokud se nezobrazí logo Google. potom uvolněte tlačítko.
  5. Když je logo Google stále na obrazovce, stiskněte a podržte ikonu Tlačítko snížení hlasitosti.
  6. Když uvidíte Nouzový režim štítek v levém dolním rohu odemykací obrazovky, uvolněte tlačítko.

Vyzkoušejte funkčnost zařízení a aplikace v nouzovém režimu. Pokud problém v nouzovém režimu zmizí, restartujte telefon a zkuste odebrat aplikace, které jste si stáhli nedávno. Po odebrání každé aplikace restartujte zařízení a zkontrolujte, zda se tím problém vyřešil. Vezměte na vědomí aplikace, které jste odebrali, abyste je v případě potřeby mohli znovu nainstalovat.

Pokud problém přetrvává v nouzovém režimu, není spouštěčem aplikace třetí strany. Restartujte zařízení a poté vyzkoušejte jiná příslušná řešení k řešení potíží se systémovým softwarem.

Třetí řešení: Zkontrolujte stav paměti / uvolněte místo.

Opět platí, že pokud je interní úložiště vašeho zařízení téměř plné nebo plné, mohou nastat problémy, jako je náhodné restartování. V takovém případě budete muset uvolnit místo, aby vaše zařízení fungovalo správně. Ze zařízení můžete odebrat nechtěné aplikace a nepoužívané soubory. Pomůže také vymazání dat uložených v mezipaměti. Pro začátečníky, zde je návod, jak zkontrolovat paměť nebo dostupné úložiště v telefonu Pixel 2 XL:

  1. Otevři Nastavení aplikace.
  2. Klepněte na Úložný prostor.

Na další obrazovce zkontrolujte, kolik volného místa je k dispozici. Pokud je dostupné úložiště menší než 10 procent, je třeba odebrat část obsahu, abyste zvětšili úložný prostor.

Čtvrté řešení: Proveďte vymazání oddílu mezipaměti v režimu obnovení.

Vymazání oddílu mezipaměti vám pomůže opravit zařízení Google Pixel 2 XL, které se automaticky restartuje kvůli složitým chybám softwaru, včetně poškozených dočasných souborů nebo dat mezipaměti uložených v oddílu mezipaměti systému. Pomáhá také odebrat všechny nežádoucí soubory, které vyčerpaly místo v paměti a ořízly úložiště pro lepší a plynulejší výkon. Postup je následující:

  1. Vypněte telefon.
  2. Stiskněte a podržte Snížit hlasitost a Napájení současně, dokud se neobjeví logo a telefon nezavibruje.
  3. Uvolněte Napájení tlačítko, ale držte stisknuté tlačítko Snížit hlasitost tlačítko dokud Režim zotavení objeví se obrazovka.
  4. zmáčkni Napájení tlačítko pro restartování zařízení do režimu obnovení.
  5. Použijte Tlačítko hlasitosti zvýraznit Vymažte oddíl mezipaměti poté stiskněte Napájení tlačítko pro potvrzení výběru.
  6. zmáčkni Tlačítko snížení hlasitosti zvýraznit Vymazat všechna uživatelská data poté stiskněte tlačítko Napájení tlačítko pro potvrzení výběru.
  7. Počkejte, dokud zařízení nevymaže všechny mezipaměti nebo dočasná data ze systémového oddílu.
  8. Poté stiskněte Snížit hlasitostknoflík zvýraznit Restartujte nyní váš systém volba.
  9. zmáčkni Napájení tlačítko pro potvrzení výběru.

Telefon se poté restartuje. Po restartu zkuste zjistit, zda se problém opakuje nebo ne. Pokud to přetrvává, zvažte obnovení továrního nastavení.

Páté řešení: Obnovte tovární nastavení zařízení Google Pixel 2 XL.

Obnovením továrního nastavení lze vyřešit různé složité problémy se softwarem v chytrých telefonech. Chyby způsobené například vadnými aplikacemi nebo aktualizací softwaru, které jsou dostatečně odolné, aby vydržely předchozí postupy, lze vyřešit úplným resetováním systému. Jedinou nevýhodou je, že tento reset vymaže všechna osobní data, která jste uložili v telefonu, protože vše bude vráceno zpět na výchozí tovární nastavení. Z tohoto důvodu se předem doporučuje vytvoření zálohy všech vašich důležitých dat. Jakmile je vše zálohováno a připraveno, postupujte takto:

Obnovení továrních nastavení můžete provést pomocí nastavení telefonu. Zde je postup:

  1. Klepněte na Nastavení.
  2. Klepněte na Systém.
  3. Poté klepněte na Resetovat.
  4. Klepněte na Obnovení továrních dat.
  5. Vybrat Resetujte telefon.
  6. Pokud se zobrazí výzva, zadejte heslo zařízení.
  7. Klepněte na Vymazat vše vymazat všechna data z interního úložiště telefonu.

Počkejte, až vaše zařízení dokončí mazání všech dat, poté vyberte možnost Restartovat.

Zjistěte, zda problém po restartu zmizel. Pokud vše půjde dobře, můžete pokračovat v počátečním nastavení.

Pokud váš Google Pixel 2 XL nereaguje, můžete provést alternativní reset pomocí hardwarových klíčů. Zde je postup:

  1. Zkontrolujte, zda je telefon vypnutý.
  2. Stiskněte a podržte Napájení a Snížit hlasitost tlačítka, dokud se neobjeví režim bootloaderu, poté uvolněte. Představuje to Robot pro Android obrázek s Start štítek nahoře.
  3. zmáčkni Snížit hlasitost vyberte Režim zotavení poté stiskněte Napájení tlačítko pro potvrzení výběru. Poté telefon bliká Spustit Google na chvíli se restartuje Režim zotavení.
  4. Když uvidíte Android bot obrázek s vykřičníkem uvnitř červeného trojúhelníku s Žádný příkaz štítek pod, stiskněte a podržte Tlačítko napájení.
  5. zmáčkni Zvyšte hýžděn jednou uvolněte Tlačítko napájení.
  6. Použijte Tlačítko hlasitosti vybrat Vymazání dat / obnovení továrního nastavení možnost z Obnova systému Android obrazovka.
  7. Vybrat Ano potvrdit.
  8. Počkejte, až bude proces obnovení továrních dat dokončen.
  9. Vybrat Restartujte nyní váš systém.

Jakmile jsou dokončeny procesy obnovení továrních dat a restartu, nastavte zařízení.

Pak zkontrolujte, zda se tím problém vyřeší. Pokud problém přetrvává i po obnovení továrního nastavení, jedná se pravděpodobně o problém s hardwarem. A to znamená nutnost servisu nebo opravy.

Další návrhy (pokud existují)

Pokud máte některé aplikace spuštěné na pozadí, zkuste je ukončit. Některá z těchto aplikací mohla selhat a nakonec způsobit nestabilitu systému. Vypnutí těchto aplikací a služeb na pozadí Přejít na Nastavení-> Aplikace a oznámení-> Informace o aplikaci-> poté klepněte na aplikaci, kterou chcete zavřít. Poté klepněte na Vynucené zastavení potvrdit. Totéž proveďte i na ostatních aplikacích a službách spuštěných na pozadí.

Pokud se váš Google Pixel 2 XL i po provedení všech výše uvedených postupů sám restartuje, problém vyřešte na podporu Google. Zvláště pokud problém nastal po instalaci aktualizace softwaru.

Příspěvky, které by vás také mohly zajímat:

  • Jak opravit Samsung Galaxy A3 (2017), který se sám restartuje [Průvodce řešením problémů]
  • Samsung Galaxy A3 se nenabíjí kvůli varování „byla zjištěna vlhkost“ [Průvodce řešením problémů]
  • Jak opravit Samsung Galaxy A3, který se zasekne v bootovací smyčce, nebude pokračovat v bootování [Průvodce řešením problémů]
  • Jak opravit Samsung Galaxy A3, který má černou obrazovku a nereaguje, ale svítí softwarová tlačítka [Průvodce řešením problémů]
  • Jak opravit Samsung Galaxy A3 (2017), který se sám restartuje [Průvodce řešením problémů]
  • Jak opravit Samsung Galaxy A3 (2017), který se zasekl v bootloopu [Průvodce řešením problémů]

Vydání amung Galaxy 8 Android Oreo e blíží a dne vá chceme informovat o nejdůležitějších věcech, které potřebujete vědět o plánech amungů pro uživatele Galaxy 8...

Aktualizace amung Galaxy 7 Android Oreo není potvrzena, ale je tu velká šance, že Galaxy 7, Galaxy 7 Edge a Galaxy 7 Active budou upgradovány z Android Marhmallow na Android 8.0.polečno...

Zajímavé Na Místě