S tím, že TikTok je nyní oficiálně zakázán americkému námořnictvu i armádě, společnost nyní zveřejnila vůbec první zprávu o transparentnosti za první pololetí roku 2019 s podrobným popisem zemí, které nejvíce požadovaly informace o uživatelích.
Zpráva odhalila, že nejvyšší počet vládních nebo právních žádostí pochází z Indie. Zjevně bylo celkem 107 právních žádostí týkajících se 143 indických účtů, přičemž TikTok poskytoval podrobnosti ve 47% případů. V USA následovalo 79 žádostí o 255 účtů, přičemž společnost poskytla informace v 86% případů.
Ve své zprávě společnost také dodala: „Abychom podpořili upřímný dialog nezbytný pro získání a udržení důvěry, vydáváme letos první zprávu o transparentnosti, která poskytuje přehled o tom, jak zodpovědně reagujeme na právní požadavky týkající se obsahu uživatelů.
“Bereme jakýkoli požadavek od vládních orgánů mimořádně vážně a pečlivě kontrolujeme každý takový požadavek, který obdržíme, abychom zjistili, zda například požadavek dodržuje požadovaný právní proces nebo obsah porušuje místní zákon. TikTok se zavazuje pomáhat při prosazování práva za vhodných okolností při respektování soukromí a práv našich uživatelů, “Dodala společnost.
TikTok nenabízel žádné statistiky o Číně, protože má samostatnou aplikaci v oblasti zvanou Douyin. ByteDance oba vlastní a pokusil se je prodat jako stejnou službu pro různé regiony. Po zákazu námořnictva je však společnost údajně tlačena, aby zvážila prodej části svého podílu, aby uklidnila bezpečnostní agentury.
Společnost uvedla, že během příštích několika měsíců nabídne zprávu o žádostech od druhé poloviny roku 2019. TikTok se za posledních pár let prosadil a stal se okamžitým hitem u uživatelů po celém světě.
Další podrobnosti si můžete prohlédnout ve zprávě o transparentnosti společnosti zde.