Proč se můj Google Pixel 2 XL nenabíjí, nenabíjí velmi pomalu nebo se nedokáže úplně nabít Průvodce řešením problémů

Autor: Tamara Smith
Datum Vytvoření: 28 Leden 2021
Datum Aktualizace: 21 Listopad 2024
Anonim
Proč se můj Google Pixel 2 XL nenabíjí, nenabíjí velmi pomalu nebo se nedokáže úplně nabít Průvodce řešením problémů - Technologie
Proč se můj Google Pixel 2 XL nenabíjí, nenabíjí velmi pomalu nebo se nedokáže úplně nabít Průvodce řešením problémů - Technologie

Obsah

Pokud se váš telefon nenabíjí, je pravděpodobné, že byste okamžitě obvinili kterékoli ze svých nabíjecích zařízení. Ale většinou je problém ve skutečnosti na samotném zařízení. Něco v telefonu brání správnému nabíjení, takže nebude moci natankovat baterii, i když je připojeno ke zdroji napájení. Co by to bylo a co je třeba udělat, aby se věci vrátily do normálu? To jsou otázky, které se tento příspěvek pokusí vyřešit. Pokud máte potíže s relevantními problémy, zejména na zařízení Google Pixel 2 XL, pak vám tento obsah může pomoci. Níže v tomto příspěvku jsou vysvětleny možné důvody, proč se zařízení Google Pixel 2 XL nenabíjí, nabíjí velmi pomalu nebo se nemůže nabíjet úplně. A abychom vám dále pomohli při řešení potíží, nabízíme také potenciální řešení a řešení. Čtěte dále a dozvíte se více o tom, jak se s těmito problémy vypořádat.

V případě, že se snažíte najít řešení jiného problému, přejděte na naši stránku pro řešení potíží s Pixel 2 XL, protože jsme již řešili některé z nejčastějších problémů nahlášených vlastníky. Pokud stále potřebujete naši pomoc, vyplňte náš dotazník o problémech se systémem Android a kliknutím na Odeslat nás kontaktujte.


Možné důvody, proč se váš Google Pixel 2 XL nebude účtovat podle plánu

Vadná nabíječka, adaptér nebo nabíjecí port a podobně špatná baterie v telefonu patří mezi první faktory, které je třeba při řešení problémů s nabíjením v mobilních zařízeních vzít v úvahu. Pokud je to možné, ověřte a zajistěte, aby všechna vaše nabíjecí zařízení fungovala podle plánu. To vám pomůže izolovat problém v samotném zařízení.

Na rozdíl od toho, co si mnoho lidí myslelo o poškození hardwaru, které způsobilo, že se zařízení nenabíjí, nenabíjí, ale je velmi pomalé nebo nemůže být plně nabité, je problém často spojen se závadou softwaru.


Je to software, který vašemu zařízení řekne, kdy a zda se má na prvním místě nabíjet nebo ne. Pokud se tedy software nebo program odpovědný za nabíjení poškodí některými chybami a náhle se stane nepoctivým, nastanou problémy s nabíjením. Chcete-li to dále objasnit, zvažte aplikaci fotoaparátu ve vašem telefonu. Fotoaparát (hardware) nebude fungovat bez aplikace pro fotoaparát (software) a totéž platí pro aplikaci, která může být bez fyzické kamery k ničemu. Totéž platí pro funkci nabíjení telefonu. Úkolem konkrétního programu je dát zařízení pokyn k dobití v okamžiku, kdy zjistí, že je baterie téměř vybitá nebo téměř vybitá. Když je tento program něčím pokazen, nebude schopen vykonávat svou funkci, a zařízení se tedy nebude nabíjet, protože to žádný program nespustí.To platí pro všechna zařízení, protože každé z nich je navrženo jako systém, což znamená, že každé z nich je složeno z více programů nebo aplikací, které z něj dělají smartphone.


Mezi nejběžnější zdroje chyb, které mohou zničit normální funkci zařízení, včetně nabíjení, patří aktualizace softwaru. Ve skutečnosti se problémy s nabíjením ukázaly jako jeden z rozšířených problémů, se kterými se setkávají koncoví uživatelé po instalaci aktualizace aplikací nebo systému Android. Jedná se o všechny problémy související se softwarem, což znamená, že je lze vyřešit na konci nebo bez nutnosti cesty do servisního střediska. Pokud jste si jisti, že problém nemá nic společného s hardwarovými součástmi telefonu, které by mohly být poškozeny, můžete nyní začít s odstraňováním problémů pomocí následujících možností.

Možná řešení, řešení a tipy pro nabíjení

Pomocí následujících řešení izolujte problém, identifikujte hlavní příčinu a nechte svůj Google Pixel 2 XL zálohovat a znovu správně nabíjet. Pokud jste nezískali rozlišení z první metody, nezapomeňte zkusit další, dokud se problém nevyřeší.

Znovu nabijte telefon

Tentokrát se ujistěte, že to děláte správným způsobem, což znamená, že je třeba zkontrolovat a zajistit, aby byl nabíjecí kabel správně připojen ke zdroji napájení a nabíjecímu portu vašeho zařízení. Prohlédněte si také své nabíjecí zařízení, abyste se ujistili, že vše funguje správně. Kromě příslušenství pro nabíjení zvažte také kontrolu nabíjecího portu a napájecího zdroje, který používáte. Ujistěte se, že používáte originální (OEM) nabíječku a adaptér dodávaný s telefonem a že jsou plně funkční. Můžete zkusit použít jinou zásuvku nebo zdroj napájení, jako je USB port na vašem počítači, nabíječka do auta nebo power banka. To vám pomůže zjistit, zda je problém na použitém portu.


Pokud je to možné, nepoužívejte telefon během nabíjení. Ve vašem telefonu mohou být nainstalovány některé aplikace, které při aktivaci nebo spuštění spotřebovávají značné množství energie. Takže i když je váš telefon připojen k nabíječce a zdroji energie, je stále možné, že by se baterie nemohla zvýšit, protože aplikace, kterou používáte, stále vybíjí baterii. To je obvykle jedním z hlavních důvodů, proč se vaše zařízení nabíjí velmi pomalu nebo se nemůže nabít na 100 procent baterie.

Proveďte měkký reset na zařízení Google Pixel 2 XL (je-li k dispozici)

Pokud v zařízení stále zbývá málo energie, zkuste provést měkký reset nebo restartujte telefon a poté jej zkuste znovu nabít. Tímto způsobem odstraníte jakékoli závady nebo chyby, které by mohly bránit nabíjení zařízení. Tento proces neovlivní žádné z vašich důležitých informací uložených v telefonu. Pokud jste to ještě neudělali, postupujte takto:

  1. Stiskněte a podržte Tlačítko napájení v pravém rohu telefonu.
  2. Klepněte na možnost Vypnout.
  3. Počkejte asi 30 sekund poté stiskněte Tlačítko napájení znovu jej znovu zapněte.

Případně můžete také stisknout a podržet Tlačítko napájení asi 10 sekund nebo dokud se nezobrazí logo Google nebo obrazovka animace.

Vaše zařízení se poté restartuje. Připojte jej k nabíječce a pokuste se ji znovu nabít, jakmile se telefon úplně naběhne.

Kalibrujte baterii na zařízení Google Pixel 2 XL

Toto je opět použitelné, pouze pokud v zařízení stále zbývá trochu energie. Kalibrace baterie je nezbytná pro udržení optimálního výkonu baterie a pro to, aby telefon vždy zobrazoval pouze správnou úroveň baterie. Proces kalibrace zahrnuje úplné vybití baterie, a proto by se měla provádět pouze příležitostně. Častější kalibrace baterie může snížit její životnost z konstantního vybití nebo úplného vybití. Pokud jste to ještě neudělali a chtěli byste to zkusit, postupujte takto:

  1. Používejte zařízení, dokud se nevypne nebo dokud není baterie zcela vybitá.
  2. Znovu jej zapněte a poté nechejte vypnout samostatně.
  3. Když je zařízení zcela vypnuto, připojte jej k nabíječce a poté jej nechejte nabíjet, dokud indikátor nabíjení nebo ikona baterie neoznámí, že dosáhlo 100 procent.
  4. Odpojte telefon od nabíječky a poté jej zapněte.
  5. Pokud životnost baterie nedosáhne 100 procent, zapojte ji zpět do nabíječky a nechte ji nabíjet déle, dokud nebude zcela nabitá na 100 procent.
  6. Když je baterie nabitá, odpojte nabíječku.
  7. Restartujte telefon.
  8. Poté začněte telefon používat znovu, jako obvykle, dokud se mu nedojde napájení a nezapne se.
  9. Nabíjejte jej znovu, dokud se baterie plně nenabije.
  10. Zapněte telefon.

Vaše baterie je nyní kalibrována.

Další možnosti, které je třeba zvážit, pokud je to možné

Můžete se rozhodnout vyzkoušet řešení problémů s aplikacemi nebo provést obnovení do továrního nastavení, pokud vaše zařízení stále zbývá, aby zůstalo zapnuté.

  • Spusťte do nouzového režimu. Chcete-li vyřešit potíže s aplikacemi, spusťte Google Pixel 2 XL do nouzového režimu a poté diagnostikujte, které aplikace spotřebovávají hodně energie. Aplikaci můžete dočasně odebrat, pokud ji nepoužíváte, a poté zjistit, zda se vaše zařízení bez aplikace normálně nabíjí. Můžete také zkusit nabíjet zařízení v nouzovém režimu. Pokud aplikace jiného výrobce brání vašemu zařízení v správném nabíjení, měla by v bezpečném režimu fungovat nebo nabíjet, jak bylo zamýšleno, protože všechny aplikace a služby třetích stran jsou deaktivovány.
  • Hlavní reset. Dalším možným řešením, ale mělo by se považovat pouze za poslední možnost (pokud je to možné) je hlavní reset nebo obnovení továrního nastavení Google Pixel 2 XL. Tímto způsobem pomůžete odstranit systémové chyby, které mohly ovlivnit funkce nabíjení zařízení. Musíte však také poznamenat, že během procesu budou vymazána všechna vaše data, včetně vašich osobních nastavení a obsahu. To je řečeno, vytvoření zálohy všech vašich důležitých souborů by bylo nutné předem. Poté můžete pokračovat v obnovení továrního nastavení pomocí Nabídka Nastavení v telefonu nebo použijte kombinace hardwarových klíčů (Napájení a Objem tlačítka).

Eskalujte problém a získejte další pomoc

Pokud žádná z předchozích metod nedokáže problém vyřešit a váš Google Pixel 2 XL se stále nenabíjí, nabíjí pomalu nebo se nenabíjí úplně, je na čase vyhledat další pomoc. Požádejte svého operátora nebo podporu Google, aby problém vyřešil, a požádal o další pomoc a oficiální doporučení.

spojit se s námi

Jsme vždy otevřeni vašim problémům, dotazům a návrhům, takže nás můžete kontaktovat vyplněním tohoto formuláře. Toto je bezplatná služba, kterou nabízíme, a nebudeme vám za ni účtovat ani cent. Mějte však na paměti, že každý den dostáváme stovky e-mailů a je nemožné, abychom na každý z nich odpověděli. Ale buďte si jisti, že čteme každou zprávu, kterou dostáváme. Pro ty, kterým jsme pomohli, prosím, šířte informace sdílením našich příspěvků se svými přáteli nebo jednoduše lajkněte naši stránku na Facebooku a Google+ nebo nás sledujte na Twitteru.

V případě nouze můžete pomocí hodinek amung Galaxy Watch Active rychle požádat o pomoc odeláním vého poledního známého míta na dříve určené ...

UB-C je poměrně nová nabíjecí technologie, takže pokud pocházíte ze tarého martphonu podporou micro UB, možná vá překvapí, že uvidíte nový nab...

Fascinující Publikace