Goal Zero Yeti 400 vs Jackery 500 Nejlepší přenosná elektrárna v roce 2020

Autor: Morris Wright
Datum Vytvoření: 26 Duben 2021
Datum Aktualizace: 18 Listopad 2024
Anonim
Goal Zero Yeti 400 vs Jackery 500 Nejlepší přenosná elektrárna v roce 2020 - Technologie
Goal Zero Yeti 400 vs Jackery 500 Nejlepší přenosná elektrárna v roce 2020 - Technologie

Obsah

Kromě zjevného rozdílu kapacity 400Wh až 500Wh je Goal Zero Yeti 400 vybaven dvěma AC zásuvkami s přepěťovou ochranou, zatímco Jackery Explorer 500 má jeden. Jackery to však vynahradí tím, že nabízí tři USB-A porty na Explorer 500 ve srovnání se dvěma USB porty na Yeti 400.

ProduktZnačkanázevCena
Cíl nulaPřenosná elektrárna Goal Zero Yeti 400, bateriový generátor 400 WhZkontrolujte cenu na Amazonu
JackeryPřenosná elektrárna Jackery Explorer 500, venkovní solární generátor 518WhZkontrolujte cenu na Amazonu
Cíl nulaPřenosná lithiová elektrárna Goal Zero Yeti 1000Zkontrolujte cenu na Amazonu
KYNGPřenosná elektrárna KYNG Power Solar Generator 500W baterie UPS pro případ nouzeZkontrolujte cenu na Amazonu
ROCKPALSPřenosný generátor Rockpals 250 W, dobíjecí lithiová baterie, solární generátorZkontrolujte cenu na Amazonu

* Pokud nakupujete prostřednictvím odkazů na našich stránkách, můžeme získat provizi za přidružení. Další informace naleznete na stránce Zásady ochrany osobních údajů.


Goal Zero Yeti 400 vs Jackery 500 recenze

Přenosné elektrárny mohou být zásadní, pokud plánujete kempovat nebo trávit dny mimo elektrickou síť nebo pohodlí domova. Přenosné elektrárny lze navíc použít také k napájení domácích spotřebičů v závislosti na jejich výstupním výkonu.

Pokud jde o přenosné baterie nebo elektrárny, tyto možnosti jsou k dispozici v hojnosti. V současné době však v tomto ohledu vynikají dvě značky - Goal Zero a Jackery.

Jackery’s Explorer 500 získal několik chvály, zatímco Goal Zero Yeti 400 má svého vlastního fanouška. Přirozeně jsou obě přenosné elektrárny zcela odlišné, pokud jde o výkon i kapacitu nabíjení.

S ohledem na to jsme se rozhodli podrobněji podívat na dvě přenosné baterie, abychom vám pomohli lépe pochopit, který model vyhovuje vašim kritériím.

Cíl Zero Yeti 400 vs Jackery 500 Nejlepší přenosná elektrárna

Cíl Zero Yeti 400

Jednou z prvních věcí, které musíme u Goal Yeti 400 zmínit, je to, že je to celkem elegantně navržená elektrárna. Má dostatečně velkou obrazovku na přední straně, aby poskytovala všechna relevantní data, včetně napětí, výstupu atd.


Jedná se také o čistě sinusový měnič, který umožňuje nepřetržitý výkon 300 W a přepěťovou ochranu až 600 W. Co se týče portů, Yeti 400 přichází se dvěma plnohodnotnými USB sloty, 12V portem (cigaretová zástrčka) a dvěma standardními AC porty pro vaše notebooky a další malá zařízení.

Společnost uvádí, že může být nabíjena přes solární panel, což může být velmi užitečné během výletů. Yeti 400 nevydává téměř žádný hluk, což je něco, co od přenosných elektráren můžeme jen zřídka očekávat.

Jackery Explorer 500

Explorer 500 obsahuje některé klíčové doplňky, díky nimž je produkt užitečným. Pokud jde o design a vzhled, je tato elektrárna velmi podobná Yeti 400, i když barevné schéma je jiné. Na přední straně je o něco lépe vypadající displej / obrazovka, přičemž je k dispozici také několik portů.


To zahrnuje tři USB porty plné velikosti, i když v této elektrárně je k dispozici pouze jedna síťová zásuvka. Jackery uvádí, že zásuvka střídavého proudu funguje také jako sinusový měnič, což umožňuje přepěťovou ochranu vašich spotřebičů.

K dispozici je také standardní stejnosměrný port, i když skutečnost, že je dodáván pouze s jednou zásuvkou střídavého proudu, je zklamáním, zvláště ve srovnání se zásuvkami střídavého proudu Yeti 400.

Stejně jako Yeti 400, i tento podporuje dobíjení pomocí solárních panelů a společnost uvádí, že kompatibilní 100W solární panel dokáže tuto přenosnou elektrárnu dobít za 9 a půl hodiny za předpokladu, že je venku slunce.

Hlavní rozdíly mezi Goal Zero Yeti 400 a Jackery Explorer 500

Jedním z hlavních rozdílů mezi Goal Zero Yeti 400 a Jackery Explorer 500 je, že první z nich je dodáván s olověnou baterií, zatímco Explorer 500 používá lithiovou baterii. Ale co to znamená?

Zjednodušeně řečeno, lithium je lehké a má schopnost nabíjet a vybíjet docela rychle. To má zjevnou výhodu pro něco jako přenosná elektrárna, i když to není bez chyb.

Například údaje odhalily, že olověné baterie mají tendenci fungovat lépe při nižších teplotách, nebo dokonce i když mrznou. Elektrárny s lithiovými bateriemi se naproti tomu nedoporučují pro teploty pod bodem mrazu. Vzhledem k tomu, že sněžení je běžné ve většině částí světa, může to být rozhodující faktor při vašem rozhodování.

Goal Zero Yeti vs Jackery Battery

Ačkoli se typy baterií navzájem zcela liší, má Jackery Explorer 500 výhodu, pokud jde o skutečnou kapacitu. Yeti 400 je dodáván s 396Wh baterií, zatímco Explorer 500 má pod sebou větší 512Wh baterii.

Jak odlišné jsou baterie?

I když se rozdíl nemusí zdát příliš velký, znamená to, že baterie Yeti 400 je téměř o 27% menší než Jackery Explorer 500. To může mít velký rozdíl v závislosti na používaných zařízeních.

Zhruba řečeno, 100W zařízení může běžet přibližně 5 hodin na 500Wh baterii, což dává Explorer 500 zjevnou výhodu. Pokud jde o použití v reálném světě, mohlo by to efektivně umožnit ještě několik hodin nabíjení notebooku, pokud máte Jackery Explorer 500.

Jaké jsou rozdíly mezi vstupy a výstupy?

Jak jsme podrobně popsali výše, v obou nabídkách je k dispozici řada portů, i když se zdá, že Yeti 400 má zjevnou výhodu, protože je dodáván se dvěma AC porty pro napájení vašich zařízení. Goal Zero však obsahuje pouze dva USB porty, zatímco Jackery Explorer 500 má tři USB porty.

Explorer 500 je jediný produkt z těchto dvou, který má 12V výstup na cigaretové zástrčce, zatímco Yeti 400 je dodáván pouze se vstupem. Výstupní zástrčka 12V umožňuje uživatelům provozovat malá zařízení, jako jsou minichladničky a další, která jsou citlivá na napětí.

Dodávají se s porty USB-C?

Bohužel ani jedna z těchto nabídek v tuto chvíli nepřichází s portem USB-C, i když se velmi očekává, že se objeví v další iteraci těchto přenosných baterií.

Za zmínku stojí, že Jackery také poskytuje patentovanou nabíječku do auta, která vám na cestách odšťaví Explorer 500, ale úplné nabití může trvat až 16 hodin.

Doba nabíjení

Vzhledem ke zjevnému rozdílu v kapacitě baterie je samozřejmé, že nabíjení Explorer 500 bude trvat výrazně déle. Odhady společnosti naznačují, že úplné nabití z 0-100% může trvat až 8 hodin.

Yeti 400 se však díky své menší baterii dokáže plně nabít do 5 hodin. Oba výrobci dodávají k přenosným elektrárnám standardní nástěnný adaptér a nabíjecí příslušenství.

Podporují tyto přenosné baterie solární nabíjení?

Oba modely ve výchozím nastavení podporují solární nabíjení a používají regulátor nabíjení PWM. I když to je to, co se nachází na většině dnes dostupných přenosných bateriových sad, je známo, že řadiče PWM se těžko upgradují, což je nevýhoda sdílená oběma produkty.

Yeti 400 může poskytnout maximální příkon 120 W s podporou solárního nabíjení při 29 V. Explorer 500 mezitím přichází s příkonem 100 W a v závislosti na množství slunečního záření dostupného v daný den by úplné nabití na 100 W solárním panelu mělo trvat přibližně 10–12 hodin, i když společnost uvádí, že to trvá jen 8 hodin se špičkou výroba solární energie 60-70W.

Jak odlišné jsou střídače?

Jak jsme zmínili výše, kapacita Jacker Explorer 500 je poněkud vyšší, což mu dává významnou výhodu oproti jeho primárnímu rivalovi. Díky nepřetržité podpoře 500 W zvládne Explorer 500 pohodlně více spotřebičů než Goal Zero Yeti 400, což je obrovská výhoda.

Navzdory vyšší kapacitě střídače však Jackery nabízí pouze jeden AC port. I když uživatelé mohou touto nabídkou napájet až pět zařízení za předpokladu, že mají napájecí lištu pro připojení více zařízení nebo zařízení. Zatímco Yeti 400 se pravděpodobně bude snažit provozovat něco přes 400 W, Explorer 500 zvládne pohodlně 500 W bez problémů.

Jednou z prvních věcí, které si zde musíme pamatovat, je, že obě přenosné elektrárny jsou vybaveny integrovanými sinusovými měniči. To v zásadě znamená, že je můžete bezpečně používat s citlivými zařízeními, jako jsou notebooky, smartphony atd.

I když je obecně pravidlem, je důležité si uvědomit, že střídače jsou při převodu z 12V na 120V přinejlepším účinné pouze na 90%. Pokud tedy převážně hledáte nabíjení mobilních zařízení, důrazně doporučujeme používat USB konektory pro lepší efektivitu.

Podporují tyto baterie průchozí nabíjení?

Toto je základní funkce pro většinu uživatelů, ačkoli není běžně dostupná v přenosných elektrárnách. Naštěstí Goal Zero i Jackery poskytují průchozí nabíjení, tj. Schopnost napájet vaše zařízení / zařízení během nabíjení přenosné baterie.

Jaká zařízení mohou Jackery Explorer 500 a Goal Zero Yeti 400 provozovat?

To je otázka, která přirozeně vyvstává v našich myslích, když hledáme výkonnou přenosnou elektrárnu. Zatímco obě zařízení by měla pohodlně manipulovat s televizí nebo malou mrazničkou / ledničkou, manipulace s něčím jako kávovarem nemusí být u Goal Zero Yeti 400 možná. Pro něco takového je Explorer 500 určitě vaším nejlepším řešením za předpokladu, že je spotřebič uvnitř limit 500 W.

S vašimi Yeti 400 a Explorer 500 mohou fungovat také herní konzole a další menší zařízení, což by neměl být problém, pokud je používáte pouze k tomuto účelu. Může to být také skvělý čas na investice do solárních panelů pro váš domov, abyste mohli pokračovat v hraní i v případě výpadku proudu.

Nejlepším způsobem, jak zjistit, jaké zařízení může a nemůže pracovat s vaší přenosnou elektrárnou, je zjistit kapacitu zařízení. To obvykle najdete na adaptéru dodávaném se zařízením nebo v uživatelské příručce.

Znát skutečnou kapacitu vašeho spotřebiče může být docela složité, protože skutečný odběr může být menší než maximální výkon uvedený na spotřebiči. Proto doporučujeme pořídit si vyhrazený monitor spotřeby elektřiny, který vám pomůže získat přesné hodnoty pro vaše spotřebiče, než je zapojíte do přenosné elektrárny.

Rovněž výrazně pomáhá znát omezení vašeho zařízení. Vzhledem k nižší kapacitě baterie u modelu Yeti 400 se zdá být jasnou volbou jít s Explorer 500, pokud hledáte napájení zařízení do 500 W. Navzdory omezením nabíjení mohou obě nabíjecí stanice relativně snadno odšťavnit vaše notebooky, smartphony i tablety.

Další funkce

Velikost a hmotnost

Přestože se obě přenosné elektrárny snadno přenášejí, je Yeti 400 nejtěžší ze dvou s hmotností 29 liber. Jackery Explorer 500 je díky lithiové baterii výrazně lehčí o hmotnosti 13,3 liber. Pokud jde o časté používání kempů, uživatelé zjistí, že Explorer 500 je mnohem přenosnější než Goal Zero Yeti 400.

Oficiální rozměry modelu Goal Zero Yeti 400 jsou 8 x 10,25 x 8 palců, zatímco Jackery Explorer 500 má rozměry 11,8 x 7,6 x 9,2 palce. To naznačuje, že nabídka Jackery je o něco větší, možná kvůli větší baterii.

Ačkoli jsou tyto přenosné nabíjecí stanice lehké a lze je přenášet jednou rukou, nejsou zcela vhodné pro batohy.

Cestovní omezení

Přenosné elektrárny Jackery a Goal Zero bohužel nejsou přátelské k letadlům. Možná však budete muset kontaktovat leteckou společnost, aby vám toto zastrčila se svými odbavenými zavazadly.

Vzhledem k tomu, že tyto nabíjecí stanice jsou určeny k použití převážně v kempech nebo s vašimi RV, minivany a jinými vozidly, neměla by být možnost volného nošení na palubě pro potenciální kupující velkým problémem.

Použití s ​​minivany, RV, přívěsy, točnami atd

Pokud ve svém přenosném domě hodně cestujete, možná jste zvážili některou z těchto možností přenosných baterií. Oba však s vozidly nefungují stejným způsobem. Pokud váš přívěs nebo obytný vůz má zařízení, výkon Goal Zero pod 400 W pravděpodobně nebude stačit na to, aby zůstal dlouho v provozu.

V tomto scénáři velmi doporučujeme Jackery Explorer 500, vzhledem k tomu, že přichází s relativně snadným napájením 500W zařízení. Výkonná zařízení se však budou i nadále snažit fungovat i na Explorer 500. Aby se předešlo jakýmkoli komplikacím, doporučuje se uživatelům zkontrolovat, kolik energie váš přívěs nebo RV odebírá, než se rozhodnou připojit jakékoli zařízení nebo zařízení k přenosné nabíjecí stanici. Můžete to udělat tak, že získáte monitor spotřeby elektřiny, který jsme zmínili výše.

Pokud máte na přívěsu standardní ledničku nebo topení, má smysl je používat pouze na benzín, protože obě tyto přenosné bateriové stanice je nebudou moci delší dobu napájet.

Dodávané příslušenství

Od výrobců se nikdy neočekává, že budou k přenosným elektrárnám dodávat další příslušenství, takže je vždy dobré vědět, kdy něco nabídnou.

Jackery Explorer 500 je dodáván s adaptérem pro nabíjení do auta, což je příjemný doplněk, zatímco má také standardní adaptér pro nabíjení na zeď a kabel.

Yeti 400 je dodáván se základním nabíjecím adaptérem, i když nemá žádné další příslušenství. Pokud tedy chcete dobíjet nabíjecí stanici prostřednictvím svého vozidla, budete si ji muset zakoupit samostatně.

Je však docela zklamáním, že ani jeden produkt není dodáván s adaptérem MC4 na 8MM

Cíl nula vs verdikt Jackery

Ačkoli obě zařízení mají své klady a zápory, je jasné, že v tomto segmentu může být pouze jeden vítěz. Při srovnání funkcí obou zařízení lze snadno zjistit, že Jackery Explorer 500 je lepší volbou vzhledem k vyšší kapacitě a také výrazně lehčí struktuře.

Pokud však plánujete používat své přenosné nabíjecí stanice převážně v zimě, je lepší jít s Goal Zero Yeti 400, který je dodáván s olověnou baterií, která, jak jsme krátce zmínili výše, dokáže udržet nižší teploty více pohodlně ve srovnání s lithiovými bateriemi, jako jsou baterie používané v Jackery Explorer 500.

Pokud budete tuto přenosnou elektrárnu používat převážně během léta a v domácnosti během výpadků proudu, je Explorer 500 tou nejjednodušší volbou.

Alternativy cíle Zero Yeti a Jackery stojí za zvážení

Cíl Zero Yeti 1000

Goal Zero má pod svým názvem několik přenosných elektráren a jedním z nejlepších, které od společnosti pochází, je Yeti 1000. Jak název napovídá, jedná se o baterii s vyšší kapacitou, která umožňuje napájet více spotřebičů než s 500 W baterií, protože příklad.

Dodává se také s hvězdným zobrazovacím panelem, který poskytuje všechny potřebné údaje o napětí a výstupu. Síla generovaná touto baterií umožňuje napájet téměř všechno, včetně mikrovln a dokonce i ventilátorů. Toto zařízení je dodáváno také se 4 porty USB, což je dostatečné pro nabíjení více telefonů a tabletů současně. Díky začlenění lithiové baterie je Yeti 1000 také snadno přenosný.

Výkon KYNG 500 W.

Pokud vás zajímají omezení solární konektivity u Yeti 400 a Explorer 500, je to možná nejlepší volba. Říkáme to proto, že tato 500W přenosná elektrárna je dodávána s kabelem MC4, který je součástí balení.

Dokáže napájet většinu malých spotřebičů, pokud limit nepřesáhne 500 W. Tato elektrárna také přichází s LED svítilnou na přední straně, takže je ideální pro prostředí kempování. Dodává se také s porty USB-C, což mu dává velkou výhodu oproti konkurenci dostupné na trhu právě teď.

Přenosný generátor Rockpals 250W

Jedná se o nejmenší ze všech elektráren, o nichž jsme dnes hovořili, a proto je do jisté míry omezený, pokud hledáte napájení větších spotřebičů. S kapacitou 250 W však může pohodlně nabíjet vaše smartphony, tablety nebo dokonce notebooky.

Tím vyniká začlenění dvou AC portů s přepěťovou ochranou, což je vzhledem k velikosti překvapivé. Na palubě jsou také dva USB porty plné velikosti. Dodaná elektrická zásuvka může tuto elektrárnu nabít do 8 hodin, zatímco výrobce tvrdí, že toto zařízení může nabíjet i přes 60W nebo 100W solární panely.

  1. Mohu na přenosnou elektrárnu připojit 100W solární panel?

    Ano. Ve skutečnosti jsou pro oba produkty vysoce doporučeny 100W solární panely. Ačkoli si můžete vybrat jakýkoli solární panel jiného výrobce, který chcete, nezapomeňte předem zkontrolovat kompatibilitu.

  2. Jak dlouho může přenosná elektrárna vydržet?

    Přenosné bateriové stanice mohou vydržet až 8–10 hodin, což však značně závisí na zvolené kapacitě. Proto je zásadní vědět, jaká zařízení nebo zařízení plánujete provozovat, než získáte elektrárnu.

  3. Může Yeti 400 napájet televizor?

    Podle odhadů reálného světa dokáže Goal Zero Yeti 400 provozovat standardní 32palcový LCD televizor přibližně 10 hodin.

ProduktZnačkanázevCena
Cíl nulaPřenosná elektrárna Goal Zero Yeti 400, bateriový generátor 400 WhZkontrolujte cenu na Amazonu
JackeryPřenosná elektrárna Jackery Explorer 500, venkovní solární generátor 518WhZkontrolujte cenu na Amazonu
Cíl nulaPřenosná lithiová elektrárna Goal Zero Yeti 1000Zkontrolujte cenu na Amazonu
KYNGPřenosná elektrárna KYNG Power Solar Generator 500W baterie UPS pro případ nouzeZkontrolujte cenu na Amazonu
ROCKPALSPřenosný generátor Rockpals 250 W, dobíjecí lithiová baterie, solární generátorZkontrolujte cenu na Amazonu

* Pokud nakupujete prostřednictvím odkazů na našich stránkách, můžeme získat provizi za přidružení. Další informace naleznete na stránce Zásady ochrany osobních údajů.

Za nákup prostřednictvím našich odkazů obdržíme provizi z prodeje. Zjistit více.

Uživatelé iPhone a iPad, kteří čtou pře Facebook, mohou narazit na přípěvek, který tvrdí, že je zde vydání útěku z vězení iO 7.1, a že útěk z vězen...

Chcete-li naintalovat iO 14 beta nebo iPadO 14 beta na vůj iPhone nebo iPad, muíte i táhnout beta profil přímo do vého zařízení nebo i táhnout iO 14 Beta IPW nebo iP...

Nové Články