Nový #Google Pixel XL (#PixelXL) má černou baterii 3450 mAh, která podle výsledků testu vydrží až 32 hodin hovoru přes 3G. Tento 5,5palcový telefon je vybaven čtyřjádrovým čipem Qualcomm MSM8996 Snapdragon 821 s nativním operačním systémem Android 7.1 Nougat. Není nutné říkat, že k využití všech těchto funkcí je potřeba nabitá baterie, ale co byste dělali, kdyby se vaše zařízení jednoho dne již nenabíjelo?
Google Pixel XL a jeho malý bratr se zatím těší opravdu dobrým zpětným vazbám od majitelů, kteří z těchto nových telefonů zažili něco dobrého. Ale již existovaly zprávy, že některé jednotky odmítají účtovat, a když se vám to stane, navrhuji vám udělat toto:
Krok 1: Vyloučte možnost selhání systému nebo dočasného problému s firmwarem
Firmware havaruje častěji, než si myslíte, a když k tomu dojde, spousta věcí nebude fungovat nebo bude ovlivněna a jednou z nich je proces nabíjení. Věříme, že proces nabíjení je spíše doplňkem hardwarového procesu, ale ve skutečnosti zahrnuje firmware. Ve skutečnosti v tomto procesu hraje velkou roli firmware. Pokud tedy dojde k chybě, telefon se přirozeně nenabije nebo nedokáže detekovat ani proud protékající jeho obvody. Chcete-li tuto možnost vyloučit, proveďte postup Forced Reboot: stiskněte a podržte vypínač po dobu 10 sekund nebo dokud se telefon nespustí. Jakmile se zařízení úspěšně restartuje, zkuste nabíjet znovu.Krok 2: Připojte nabíječku a připojte zařízení
Po provedení procedury Forced Reboot a bez ohledu na to, zda byla úspěšná, zkuste připojit telefon k nabíječce, která je již připojena. Pokud došlo k opravě firmwaru a pokud je hardware vašeho zařízení v pořádku, měli byste vidět obvyklé známky nabíjení. Pokud se nezobrazí, proveďte proceduru vynuceného restartování znovu, když je zařízení připojeno. Pokud problém přetrvává i poté, pokračujte dalším krokem.
Krok 3: Zkontrolujte nabíječku i kabel USB
Po provedení prvních dvou kroků je čas fyzicky zkontrolovat nabíječku nebo napájecí adaptér a kabel USB. Pokud jde o nabíječku, nejprve zkontrolujte port. Zkontrolujte, zda nejsou na něm nečistoty, vlákna nebo koroze. Proud stlačeného vzduchu by měl být schopen problém vyřešit. Poté, co se ujistíte, že je nabíječka a její port v pořádku, zkontrolujte kabel USB.
Přejíždějte prsty z jednoho konce na druhý, abyste cítili, zda něco není normální. Pokud například cítíte hrudky nebo praskliny, může to být důvod, proč se telefon nenabíjí.
Chcete-li provést další ověření, můžete použít jinou nabíječku, o které víte, že funguje, nebo kabel USB, o kterém víte, že nemá žádnou vadu. Můžete také zkusit připojit telefon k počítači a zjistit, zda se nabíjí nebo je detekován.
Po ověření, že nejde o problém s nabíječkou ani kabelem a problém stále přetrvává, pokračujte dalším krokem.
Krok 4: Zkontrolujte nabíjecí port telefonu
Musíte pouze fyzicky zkontrolovat port, zda neobsahuje nečistoty, vlákna, korozi a ohnuté kolíky nebo konektory. Krátká černá stlačeného vzduchu vás zbaví nečistot a koroze nebo můžete port vyčistit kartáčem s měkkými štětinami. Pokud jde o ohnuté čepy, zkuste je narovnat pomocí pinzety, ale dávejte pozor, abyste již nepoškodili.
Pokud port ukazuje, že je čistý a žádné ohnuté kolíky, pak je to tak daleko, jak můžete jít.